Šikana na ŠŠ?

Od: Datum: 03.09.14 18:39 odpovědí: 3 změna: 03.09.14 21:07

Dobrý den, jak se prosím řeší šikana na sš? Když je docela prestižní...Řeší se vyhazovem agresora, nebo jak? Je hodně obtížné přejít na jinou školu, stejný obor? ( PS. Nejsem šikanovaný, tak se prosím neptejte otázky typu " co ti dělaj " :DD )


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.14 19:25
avatar

Pokud je šikanovaný silný, tak dá do držky těm, kdo ho šikanují. Je to rychlé a efektní (oni uvidí, že se nebojí). Bohužel rady "sílu používá jen slaboch" a "nevšímej si jich, oni přestanou", se v tomto případě míjí účinkem.

Pokud je slabý, řeší se to většinou buď před ředitele školy (mohou za ním jít i rodiče šikanovaného), případně přestupem na školu se stejným nebo velmi podobným oborem. Většinou student absolvuje rozdílové zkoušky, rozhodně je to snažší teď, na začátku roku (případně na konci), než někde v půlce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.14 19:30
avatar

Záleží kam až šikana došla. Někdy stačí napomenutí, důtka třídní/ho či ředitele. Ale jsou i případy na trestní oznámení. To pokud jde o ublížení na zdraví, omezování osobní svobody, nebo krádeže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.14 21:07
avatar

Na takto formulovanou otázku je těžké odpovědět, protože se šikana může projevovat různými způsoby, v různých oblastech a v různé intenzitě.

Dalším důležitým faktorem je přístup vedení školy a vyučujících. Existují školy, které šikanu popírají: "To se u nás nemůže stát." A existují školy, které se dokáží se šikanou vypořádat. Těžko odhadnout, jak se k šikaně postaví vedení "prestižní školy".

Je řada možných řešení. Mohou začínat napomenutím třídního učitele a končit vyloučením ze školy a terstním stíháním.

––––– Víte-li o šikaně, neberte ohled na možný postih pachatelů, ale snažte se pomoci šikanovanému.

Můžete se za něj postavit a podpořit jej, pokud si na to netroufáte (šikanujících je třeba více), můžete šikanu vedení školy oznámit i anonymně.

Další možnost je oznámení školské inspekci nebo ve vážnějších případech policii.

Určitě nečekejte, že "se to snad nějak vyřeší". Nevyřeší. Agresor spíše bude své jednání stupňovat.

––––– Přestup na jinou školu obtížný nebývá, záleží na obsazenosti školy, kam by chtěl žák přejít. Chce-li žák přestoupit na jinou školu, měl by nejdříve kontektovat ředitele nové školy. Jde-li o nezletilého žáka, pak nejlépe spolu se zákonným zástupcem (s jedním z rodičů).

Po zjištění, že je na škole volné místo, následuje písemná žádost řediteli nové školy a pokud ředitel přestup povolí, následuje přestup.

Je-li na nové škole nějaký předmět, který na předchozí škole nebyl vyučován, bude nutné z něj složit rozdílovou zkoušku (termín stanoví ředitel). V případě stejného oboru by nemělo být nutné skládat rozdílové zkoušky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.