Problém se spolužákem

Od: Datum: 02.09.14 17:46 odpovědí: 11 změna: 09.09.14 23:16

Ahoj.. chodím na střední a štve mě jeden kluk.. občas sem tam mi řekne buzno a tak dále.. Co s tím? Co mám udělat aby přestal? ..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.14 17:51
avatar

Nejúčinnější je ignorovat ho. Pokud budeš dávat najevo, že ti to vadí, tak určitě nepřestane.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: evolvex
Datum: 02.09.14 18:01

Ignoruji ho..

Datum: 02.09.14 18:27
avatar

Tak pokud nepomáhá to, že ho ignorujete, jednoduše si to nedejte líbit. Párkrát ho odpálkujte s tím, ať Vás přestane obtěžovat, upozorňovat na sebe, že o to nestojíte atd..Když to nepomůže, požádejte někoho, aby mu vysvětlil, jak se má chovat a neotravoval nadávkami. Nemyslím, aby ho hned někdo zbouchal, ale aby mu dal najevo, že máte zastámí a tohle si k Vám dovolovat nebude ani náhodou. Ale berte to tak, že je to ubohý puberťák..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.14 19:21
avatar

Ahoj, ignoruj ho. To víš, že tě provokuje a zkouší a dělá mu radost, když se trápíš. Takovým debi...lům je nejlépe dát najevo, že ti to vůbec nevadí. Když ti řekne buzno, řekni mu: "Čau, homošu" (Omlouvám se všem 4% občanům, ale proti šikaně je fakt třeba zakročit hned v začátku).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.09.14 02:05
avatar

A nevypadáš náhodou třeba jako "buzna", třeba oblečením, resp. nechováš se tak? :) Ne že bych já nebo kdokoliv říkal někomu do očí že je buzna, ale popravdě, když vidím nějakého "zvláštního" jedince, občas si v duchu pomyslím to samé.

Pokud jsou ty nadávky zcela neopodstatněné, tak ho navrhuji odpálkovat něčím podobným, třeba mu říct "proč mi říkáš svým jménem", nebo prostě něco vtipného si připravit. Když ani to nepomůže, tak asi jedině začít chodit do nějakého karate nebo jiné sebeobrany. To by mělo samo o sobě stačit. A když ne, třeba ho potom někdy beze svědků nechat "upadnout na zem" :) Další možností, možná nejjednodušší, je najít si holku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.09.14 11:43
avatar

Nevím jak by se to mělo jako poznat podle vzhledu? Pochybuji že má na triku napsané slovo "buzna". Navíc jak jsem řekla v mém předchozím příspěvku to slovo se používá nesprávně.
A také moc dobře vím, že i pokud si najde holku tak ten člověk nepřestane. Sama jsem to zažila v obdobné formě a přímo mému bývalému spolužákovi nadávali že je na kluky i když měl holku.. Takže prostě vím že to ve většině případů nepomůže..
Taktéž si myslím, že nejen nadávat, ale už si jen myslet o někom něco špatného jen na základě orientace je špatné.. A to ať je někdo hetero/homo/bi/pan/asexuální a já nevím kolik ještě je možností orientace by mělo být ostatním jedno, není to jejich věc. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.14 11:37
avatar

Ahoj,
já si prošla podobnými narážkami a moje kamarádka také. Stačí je ignorovat, pokud tě nijak nezraňuje že si z tebe hlupáci dělají legraci tak bych to neřešila, já to tak dělala. Na mne něco pořvávali pořád (Ti měli ale hodně rozvinutý slovník co se týče nadávek) a to jsem jim nic neudělala, prostě jsem mezi ně nezapadla a už to bylo, to samé platí pro mou zmíněnou kamarádku. A to jak na základní tak na střední škole.. :)
Kdyžtak mu to vrať v podobě něco jako "Sám jsi buzerant" nebo něco takového.. Přeci jen ačkoli se to tak moc nepoužívá tak pravý význam slova je "Ten co pořád otravuje a komanduje" a používá se přitom nejčastěji úplně jinak a nesprávně.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evolvex
Datum: 03.09.14 19:07

Ano, u mě to taky bylo i na ZŠ.. nevím čím to je..Že nezapadnu mezi všechny..

Datum: 09.09.14 23:16
avatar

Tak prostě se řiď tím čím se řídí vojevůdci: Když chceš mír, připravuj se na válku.

Když nechceš aby se do tebe navážel, dělej s tím něco. Nauč se bránit. Já vím, je to složitý a pracný, ale jde to. Musíš zařídit, aby z tebe měl respekt, potom si nedovolí nikdo nic a tebe si budou všichni předcházet a snažit se s tebou být kamarádi. Takhle to funguje po celý život - třeba když budeš mít otravného souseda a nedokážeš mu určit meze, můžeš se akorát odstěhovat. Ale když mu ukážeš, že Tobě na hlavu sr*t nebude, nedovolí si už nic a ještě tě bude slušně zdravit. Stejně to funguje ve všech "smečkách". Prostě musíš ukázat, že ty jsi ten "dominantní" samec a potom nebudeš mít problém :) Když to nedokážeš, budeš pořád chudák o kterého si každý bude čistit boty. Sory jestli to zní moc tvrdě, ale takhle to prostě chodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 06:27
avatar

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Nazývej ho stejným slovem a pokud se bude čertit, řekni, že Tobě se to nelíbí stejně tak, jako jemu. Ale když Ti tak říká, můžete si tak přece říkat navzájem. Uvidíš, že raději přestane.

Mám vnuka, letos vyšel. A odešel studovat asi 120 km od domova. Bála jsem se, jak to bude snášet. A dozvěděla jsem se věci, že jsem z nich byla opravdu naměkko. Ve druháku je kluk, který je tak trochu zvláštní. Hodný, ale samotář. Nemá kamarády, neumí se bavit ani prosadit. Je to prostě takový typický objekt pro případnou šikanu.

Vnuk šel o volnu se spolužáky ven, podívat se po městě. Na intru ve dvoraně viděl sedět tohoto samotáře. Vnuk je ukecaný a vstřícný a pozval kluka, ať se jde projít s nimi. Ten byl prý jako v Jiříkově vidění. Šel, po návratu vnukovi děsně děkoval, až to prý bylo trapné a neustále opakoval: Já jsem tady byl celý rok jen sám. Opravdu se mnou budete kamarádit? To bych byl hrozně rád.

Myslím, že kdyby bylo mezi mladými méně násilí, posměchu a více kluků typu vnuka, všechno by se daleko lépe snášelo. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evolvex
Datum: 09.09.14 18:03

Tak to musí být dobrá duše ten váš vnuk. Ano máte pravdu. Kéžby bylo víc takových kluků. Většina dnešních se všem posmívá i za to, za co nemůžou. :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.