Možnost přezkoušení z předmětu

Od: Datum: 01.09.14 12:50 odpovědí: 2 změna: 01.09.14 15:51

Zdravím. Měl bych na vás dotaz, protože už mě české školství opravdu nebaví a rád bych s tím něco dělal. Jedná se konkrétně o angličtinu. Už od základky jsem byl v AJ vždycky napřed, měl jsem často učivo pro vyšší ročníky než ve kterých jsem byl a na hodinách jsem se i tak nudil. Mám složený certifikát FCE, letos na podzim nebo příští rok na jaře plánuji složit CPE (u FCE mi řekli ať na něj jdu rovnou a divili se proč vůbec s FCE ztrácím čas). Nepíšu to abych se vytahoval, jen pro pochopení kontextu.

Bohužel, na škole na které jsem (byť škola jako taková je jinak, uznávám, na velmi dobré úrovni) angličtina úplně o ničem. Stále se učí to samé dokola, stále ta samá témata, a učitelka naprosto nekompetentní (ruský dřevorubec má lepší výslovnost...). Kromě výslovnosti bohužel často i velmi zásadní chyby v gramatice. Tedy místo toho, aby studenty něco naučila, tak těm co AJ neumí tak vštípí špatné návyky a pravidla, a bohužel po dvou letech poslouchání této "rádobyangličtiny" cítím, že se to trochu podepisuje i na mě, jelikož mimo školu poslední dobou anglicky příliš nemluvím. Už mě tedy přestalo bavit nechat si kazit vlastní angličtinu, zabít každý týden 4 hodiny času který bych jinak mohl strávit například na svém začínajícím podnikání, a kupovat si každou chvíli učebnice které jsou dávno pod moji úroveň protože si škola zase rozmyslela z čeho bude učit.

Můj dotaz tedy zní - lze někde, nějak požádat o přezkoušení z angličtiny s následnou možností omluvení z předmětu? Klidně se ve 4. ročníku nechám přezkoušet znova aby mě pustili k maturitě, to problém není.

Pokud si někdo myslí že se prostě chci "ulejvat", není to pravda, prostě mi už jen došla trpělivost s tímto systémem školství a rád bych svůj čas využil poněkud efektivněji.

Předem děkuji za odpovědi :)

doplněno 01.09.14 12:51:

pozn.: momentálně 3. ročník SŠ


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 01.09.14 13:19

I na žáky SŠ dopadá školský zákon, dokumenty školy a rozhodnutí ředitele, tam se obracej. Můžeš žádat o výjímku, individuální studium.

.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 15:51
Individualni studijni plan - rozhoduje o nem reditel, takze navrh podej jemu.
Ovsem nevim jestli je toto duvod, domnivam se, ze spise ne a nebude vyhoveno, ale nejsem reditel vasi skoly.
Mozna by to slo, pokud duvodem bude jina pravidelna ci casove narocna sebevzdelavaci cinnost ci vedecka prace.
Ovsem k cemu vam bude 45 minut volna uprostred dne?
Je vase povinnost mit pravidelnou dochazku. Maximalni miru absence udava skolni rad. Absenci je taky nutne zduvodnit.
Druha vec je zadat zmenu ucitele - opet u reditele s danym duvodem. Ovsem nemuzete byt sam, idealne by vas melo ze tridy byt vic a zapojit i sveho tridniho ucitele.
Ovsem uvazujte i moznost, ze dany ucitel, pokud to zjisti, muze delat peklo.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.