Zbytečně zahozené 3 roky - poradíte?

Od: Datum: 31.08.14 17:33 odpovědí: 3 změna: 31.08.14 19:29

Dobrý den, jsem na střední průmyslové škole na oboru výpočetní technika teď nastupuji do 3 ročníku, druhý ročník jsem opakoval jelikož jsem neudělal reparát.

Ohledně rady, kteoru chci je ta, že mě to nebaví, nechci strávit celý život u počítače v kanceláři. Chtěl jsem jít na automechanika, ale máma mi to před 3 roky rozmluvila. Ale strašně moc bych chtěl dělat auta zajímají mě atd. a tak jsem přemýšlel, že bych teď přestoupil do Teplic na průmku na obor dopravní prostředky nebo do Chomutova na autotronika oba obory jsou 4leté zakončené maturitou.

Co by jste mi poradili? Má to cenu když jsem už v 3 ročníku? Znova opakovat nechci a teď je teprve začátek školy, takže je možný, že by mě vzali rovnou do toho 3 ročníku na těch školách, možná bych dělal rozdílové zkoušky.

Předem díky za odpověd všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.14 17:48

Nepočítala bych s uznáním všeho, protože určitě ti chybí odborné předměty a vše složit teď nedokážeš (v červnu by se možná dalo, měl by si dva měsíce), ale teď, když tě k tomu čeká další ročník (kdyby povolili nástup s tím, že by si rozdílovky udělal na konci září).

Navíc - o všem rozhoduje ředitel dané školy, takže je to na něm - pokud něco uzná, tak bych řekla, že první ročník + rozdílovky. Druhá věc je zda mají místo. Ale jak to bude ti tu nikdo neřekne - je třeba kontaktovat danou školu - ideálně ihned (zítra, začíná se), tohle si měl opravdu začít řešit dřív.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bruk600*
Datum: 31.08.14 18:04

Poradím ti a možná tě i urazím, ale tvůj reparát nemá s volbou školy nic společného. Jinak tě mohu ujistit, že sezení v kanceláři u počítače ti nehrozí, protože na to se třesou jiní machři s absolvovanou VŠ. Pokud chceš dělat automechanika, tak bych ti doporučil DOBŘE dodělat tvoji školu a pak se poptat po servisech. Auta jsou nyní našlapané elektronikou a dobrý diagnostik by se jim taky asi hodil a na manuální atomechaniku se určitě taky dostaneš. Pokud by se nedařilo, tak asi nebude až takový problém to dohnat rekvalifikací.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.08.14 19:29
avatar

Rozdílové zkoušky není nutné složit do konce září. Termín zkoušek stanoví ředitel nové školy, většinou do vánoc nebo do konce prvního pololetí. Nepočítejte s přestupem do 3. ročníku, maximálně se dostanete do 2. ročníku (zvládnout dva a půl roku do pololetí by bylo dost náročné).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.