Smrt krásných srnců

Od: Datum: 28.08.14 17:52 odpovědí: 1 změna: 28.08.14 18:03

Četli jste to někdo? Chtěla bych objasnit několik věcí.

Jedná se o er formu nebo ich formu? nebo chvíli to a chvíli to? Jak to poznám? Jinak děj je chronologický i retrospektivní?

Když je využita v díle lidová slovesnost co to znamená?

Dílo Oty Pavla Zlatí úhoři...kam to mám zařadit? v jeho dílech na wikipedii jsem nic takovýho nenašla..je to samostatné dílo nebo nějaká povídka?

a nakonec když se řekne Jako by mezi nimi vyrostla hráz (myslím mezi mamkou a tatkou, že si nerozumí..) nebo tatínek za tím letěl jako včela za pylem. Je to nějaký útvar, metafora nebo tak něco?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.14 18:03
avatar

Zrovna čtu.

K ich- nebo er-formě se snad nemusím vyjadřovat, pokud víte, co to je, tak poznáte, jak je dílo napsáno. Pokud nevíte, vysvětlím.

Restrospektivní vyprávění určitě je, ale chronologičností bych si jistá nebyla, i když více či méně dodržena je. Je tam ale několik míst, o kterých se dá pochybovat. Přečtěte si knížku a uvidíte, co mám na mysli.

Co to znamená, když je v díle použita lidová slovesnost? To znamená, že se v díle objevují znaky nebo útvary lidové slovesnosti, ale to bych neřekla, že je součástí Smrti krásných srnců. Spíš je vyprávění konstruováno tak, aby působilo dojmem pohádky nebo ústního lidového vyprávění. Možná to nedovedu vysvětlit úplně jasně v pár slovech. Vypravěč a jeho rodina jsou jakoby ukotveni v přírodě a jejích cyklech, poddáni jejímu řádu a jejím restrikcím.

Ta slovní spojení na konci samozřejmě některou figurou jsou; projděte si je a budete mít jasno, není to těžké.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.