Zkušenost s rozdílovými zkouškami

Od: Datum: 27.08.14 12:34 odpovědí: 2 změna: 27.08.14 16:18

má někdo prosím zkušenost s rozdílovkama?jak probíhají,co asi obsahují?děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.14 12:37

rozdílovky se dělají z předmětů, které na původním oboru nebyly. Některé školy mívají na svém webu rozvrh hodin, podle toho zjistíš, jaké předměty mají.

Zadání na zkoušky dostaneš od vyučujících na nové škole. Tady ti to nikdo neupřesní

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.14 16:18
avatar

Na každé škole je to trochu jiné, záleží i na tom, do kterého ročníku přestupujete. Termín, do kdy je nutné rozdílové zkoušky složit, určí ředitel školy.

Nebude-li rozsah učiva moc velký, může to být do vánoc, většinou do konce prvního pololetí (z nového předmětu už musíte být v pololetí klasifikován, do klasifikace musíte zvládnout i předchozí učivo).

Rozdílové zkoušky obsahují veškeré učivo za předchozí rok/y (vše, co se Vaši noví spolužáci učili postupně).

Doporučuji spolupracovat s vyučujícímu, jakmile se něco naučíte, využijte možnosti konzultací. Pokud byste některý předmět zvládl rychleji, můžete požádat o posunutí zkoušky na dřívější termín, abyste toho před vánočními prázdninami nebo před pololetím neměl moc najednou.

------------ Průběh? Jde o komisionální zkoušku, komisi budou tvořit vyučující a zkoušející v jedné osobě, dále přísedící (učitel se stejnou nebo podobnou aprobací) a předseda komise (často ředitel školy nebo jeho zástupce).

Obdržíte otázku/y, budete mít chvíli na přípravu, během přípravy si můžete dělat poznámky. Jako pomůcky můžete používat pouze předem připravené (někdy/někde můžete do školy přinést např. vlastní slovník, který po kontrole zůstane ve škole až do zkoušky). Jinak si kromě psacích pomůcek nic neberete.

Většinou zkouší pouze zkoušející, ale i přísedící a předseda mohou klást doplňující otázky. Čím víc toho řeknete sám, tím méně prostoru dáte na případné další otázky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.