Střední škola studenti

Od: Datum: 08.09.14 19:29 odpovědí: 6 změna: 08.09.14 20:26

Zdravím,

chci se zeptat jaké je to s děckama na středních školách. Do teď chodím na gympl ale uvažuju o změně na střední odbornou školu (ekonomka)...řekl bych že děcka na střední školách už budou vyzrálejší takže nebudo mít moc komplexy k šikaně nebo se mýlím? Jsem na gymplu zvyklej na jiný přístup jak ze stran studentů tak profesorů.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.14 19:34
avatar

Šikana už není co bývala, nicméně na učňáku je určitě větší než na SOŠ nebo gympl. V podstatě platí čím vyšší inteligence, tím méně šikany.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.09.14 19:38
avatar

Také bych byla řekla, ale nedávno se tu objevil dotaz související se šikanou ve vyšším ročníku SŠ. Řekla bych, že na školách, kde převažují dívky, moc šikany nebývá.

doplněno 08.09.14 19:52:

Učila jsem na pár středních školách a se šikanou jsem se na nich nepotkala. Pár středních škol ale nejsou všechny ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.14 20:26
avatar

Ivzez, to jste měla vidět naši třídu na pajdáku. Jo, člověk by řekl "holky, ty budou ok".

Byla tam především psychická šikana, hnus. Nehledě na to, že šikana se umí velmi dobře skrývat - a škola ji ani kolikrát nechce odhalit, aby sama nemusela nic řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.09.14 19:42
avatar

Dobrý den, kolega to napsal velmi dobře - jde spíše o inteligenci, než věk. Pokud jste člověk k šikaně "náchylný" (vzhled, postava nebo povaha), tak je to i o štěstí a nedat si ubližovat.

Ale. není třeba se obávat předem - šikana Vás může potkat třeba i v práci, kde už by měli mít lidé rozum (a mnozí ho nemají). Zdravím!

doplněno 08.09.14 19:44:

ivzez - dívky se možná okatě nešikanují, ale zase se pomlouvají a intrikují (a to je možná také šikana).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 20:04
avatar

Šikana je i na střední škole... záleží ovšem také na tom, jaké se sejdou děcka ve třídě a jak k šikaně přistupuje učitelský sbor. Jestli jsi na gymnáziu, kde je to bez šikany a v zásadě v pohodě, tak nepřecházej. I dívčí kolektiv na ekonomce by dokázal "krásně" šikanovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 08.09.14 20:19

Jsem na gymplu zvyklej na jiný přístup jak ze stran studentů tak profesorů
Na gymnáziu nejsou ani studenti, ani profesoři. To snad bývalo za první republiky jako ve filmu Študáci a kantoři "...vy nejste studenti, vy jste barbaři...Muuuuška jenom zlatááááá". Dnes jsou žáci základních, středních škol a konzeratoře opravdu žáci a ne studenti. Studenti jsou v terciálním (vysokoškolském) vzdělávání. Profesoři jsou vysokoškolští učitelé jmenovaní presidentem, na středních školách to jsou učitelé a nemusejí se za toto povolání stydět a dělat ze sebe profesory.

Co se šikany týše, je to v lidech. Může být a nemusí v nejrůznějších typech škol. I na učňáku bývá poklidná přátelská atmoféra. Střední odborné školy jsou zaměřené na vyučovaný obor a nejsou o nic horší než všeobecněji vzdělávací gymnázia. Vždy záleží na lidech a většina lidí je přátelských a normálních, se svými radostmi i starostmi. Normálka.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.