Studium historie

Od: Datum: 25.08.14 10:56 odpovědí: 3 změna: 25.08.14 21:47

Dobrý den,

Mám takovou otázku na základní škole mě strašně bavil dějepis(byl jsem nejlepší ze třídy) a chtěl jsem se mu věnovat i v budoucnu,ale osud chtěl jinak.Na gympl jsem neměl průměr(kazila mi to hlavně matika a čeština) ne že by mi to nešlo ale

byl jsem linej se učit(jak říkala učitelka),když potřebuju tak se naučím.Nakonec mám jenom učnák a moje otázka je jestli bych mohl (při předpokladu že si dodělám matutŕu),dělat něco jako historika nebo něco podobného(vím že k tomu potřebuju vysokou).

Je to jenom otázka ne že mi tady bude nějáký chytrák nadávat něco v tom stylu jako že co s učnákem chci lézt na vysokou apod.

Děkuji

P.S. o historii se zajímám pořád


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.14 16:14
avatar
Ahoj, v případě, že doděláš maturitu a úspěšně složíš přijímačky tak proč by ne :) jinak bacha na uplatnění, když jsem dělal brigádu v Hervisu tak jsme za kasou měli slečnu Bc. z ceské historie.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.08.14 16:19
avatar

U historie je špatné uplatnění, to je pravda. Všechny archivy jsou již obsazené. Nicméně učňák máš (něco praktického umíš), takže podle mě klidně můžeš jít studovat historii - až si uděláš tu maturitu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kjanik112*
Datum: 25.08.14 21:47

Jsem jen historik amatér. Víš, kolik je lidí, kteří vystudovali historii, a při tom už při studiu věděli, že se budou živit něčím jiným, a historie bude jen jejich záliba? Za totality jsem se přátelil s jedním mladým historikem z archivu. A ten mi říkal: Já Vám tak závidím, můžete si bádat nad čím chcete, živí Vás řemeslo. Já nastoupil v archivu, byl jsem úplně blázen do středověku, a můj první úkol byl, vybádejte a sepište historii založení místního JZD. Mě to tak nebavilo, ani do práce jsem se už netěšil. Vyzpovídal jsem například pamětníka, a šel jsem za dalším. Ten křičel: Prosím Vás, co Vám ten hlupák navykládal, vždyť zkazil vždy všechno, co vzal do rukou, a teď si dělá zásluhy. Mohl jsem začít znovu...Některá historie je i nudná, není vše jen smetana. Buď dobrý v řemesle, a historii si nech jako zálibu. Jako historik si pak přivyděláš: Na smlouvu o dílo zpracuješ pro některou obec část její historie a. t. d.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.