Problem se skolou

Od: Datum: 18.08.14 13:10 odpovědí: 10 změna: 19.08.14 18:19

Ahoj

dokdy se může podat zadost o opakovani rocniku na nástavbovem studiu? chtěl bych opakovat poslední druhý ročník.

a nevím jestli je jestě šance?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.14 13:16

A z jakého důvou opakovat?

Jinak vše je na řediteli dané školy, zavolej/zajdi do školy a zeptej se. Zdravotní důvody pochopí (určitě - když budou doloženy lékařem), lajdáctví apíše ne (kdo by nechával opakovat propadlíka, který na to kašle). Další věc je zda je místo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.14 13:44

rikali, ze misto bude uz kdyz sme koncili v kvetnu. ale proste ja ma mopakovat jen z matiky ale proste to nedam a ucil jsem se to ale proste jsem bezradnej a nejvic je na tom dobry ze kdybych to udelal ani z matiky bych nesel maturovat...

proste bych jim rekl ze jestli mam moznost opakovat... nvm ale je tu teda moznost ze by me nechaly opakovat nebo ne MM?

Datum: 18.08.14 14:32

Nevím, jak jste na tom v matematice, ale už kvůli češtině by Vám opakování prospělo.

Doručte řediteli školy písemnou žádost o povolení opakování ročníku (formulář žádosti mají některé školy na webu) a uvidíte, jak ředitel rozhodne (to nevíme).

.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.08.14 14:35

Jaká je možnost či pravděpodobnost, že vás nechají opakovat vám tu nikdo neřekne, záleží jen a pouze na řediteli.

Předpokládám, že aktuáně máš dělat reparát z matematiky a víš, že ho nedáš. Byla trošku hloupost, že ses nesnažil, nedošel za učitelem na konzultace, nesehnal si doučování. Naučit se to dá (pokud ne, tak ani opakování ročníku nemá smysl).

V obou případech ukazujete "skvělý" zájem o studium a jeho dokončení. O reparát bych se aspoň pokusila než rovnou říct, že na to kašlete a chcete opakovat celý ročník.

A čeština teda taky nic moc - takhle se vyjadžuje skoro maturant? *šok*

Datum: 18.08.14 17:17

ale ja mam zajem jen cely polelti umet? :( max tak 1-2 latky . :( pro mne by bylo nejlepsi opakovat a prej do ty tridy aspon co rikala v kvetnu ze by nebyl problem ale asi jsem mel driv podat zadost tak nevim . kdyz to nevyjde. budu muset jit rok do prace a pristy rok v roce 2015-2016 jit od prvaku . :(

doplněno 18.08.14 19:25:

Ještě mě Prosím poraďte, nedá se zrušit ta zkouška před komisí na opravu z matiky,vím že ji neudělám da se s učitelkou třídní domluvit ze ať mě ukončí studium?

Datum: 18.08.14 20:46

Co konkrétně Vám za látku nejde? Teď budu psát z vlastní zkušenosti. Matika mi nikdy nešla, musela jsem dokonce chodit i na doučování a stejně jsem pak z další písemky dostala zase za 5. Už jsem nevěděla co dál a chtěla celou maturitu zabalit, ale řekla jsem si, že musím začít sama. Takže jsem si začla psát všechny příklady co jsme počítali ve škole znovu na čistý papír a zkoušela to počítat sama a když jsem nevěděla jak dál, tak jsem se podívala do toho sešitu a došla vlastně na tu chybu co jsem dělala. Najednou byla z písemky 2 a tím jsem se vlastně tu matiku naučila chápat. Chce to hodiny a hodiny počtů. Hledat na internetu postupy a zahrnovat se tím a výsledek se jistě dostaví. Když jsem přeci jen dostala zase za 5 tak jsem se na tu látku ještě jednou pořádně doma podívala a pak zašla za učitelem a on mě z toho přezkoušel. Nakonec měl ze mě možná i radost jaký jsem udělala pokrok.

Od: lk
Datum: 19.08.14 10:12

problém dneška, že většina lidí odpoví " matiku není třeba se učit, to stačí pochopit." když nadhodím, že je třeba hlavně sám počítat, tak slyším vždy jen o zbytečnosti " otrockého " počítání...

Datum: 19.08.14 10:07

O ukončení studia rozhoduje ředitel školy, nikoli třídní učitel. Takže nejlépe poslední srpnový týden řešit přímo na ředitelství

doplněno 19.08.14 18:59:

ředitel také rozhoduje o opakování ročníku, takže s třídním toto nevyřídíte

Datum: 19.08.14 16:12

ale prostě i kdybych nic nevěděl tak na tu zkoušku musim prijit ne? kdyz tata vlastně měl jeste ulevu na danich ,ze jsem student...

Já se tu matiku učim aspon kdyby to byl jakejkoliv jinej predmet tak to dam ale prostě matika :( nejvic na tom je ten vip, ze ucitel co nam dal pisemky,tak dal jednu z ty jsem dostal 5 ale na tristvrtileti me dal za 4. mno a 2 znamku dal v posledni den kdy se uzavirali znamky takze druhej 5..

nejvic na tom je fakt kruty,ze ja mel jit maturovat z jazyka a ze vseho co jsem mel jit maturovat jsem proste prospel.

Datum: 19.08.14 18:19

Tak to bývá.

O klasifikaci rozhoduje klasifikační řád, pokud máte pochybnosti o správném známkování, je třeba se obrátit na vedení (teď už je však pozdě).

Neodstavení se ke zkoušce vám určitě nepomůže ke kladému rozhodnutí ředitele o opakování ročníku - proč by měl někoho, kdo se neuráčí přijít ani omluvit brát znovu?

Jak je to s možností nekonat zkoušku a opakovat to nevím, ale vidím to jako o řídek výše...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.