Jak dlouho se učíte?

Od: Datum: 18.08.14 10:38 odpovědí: 4 změna: 18.08.14 11:52

Dobrý den, po prázdninách nastupuji na gymnázium a jelikož od známých vím, že to není žádná legrace. Chtěla bych se zeptat jak často a kolik hodin se učíte vy? Máte nějaké rady a tipy jak začít? V budoucnu se chci věnovat medicíně. Na jaké předměty si dávat pozor? Budu vděčná za jakoukoliv odpověď ;) .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.14 10:55

Ono to není o tom, jak dlouho - do té doby dokud to neumím. Taky si neříkáš, že budu mýt nádobí 5 minut, ale budu ho mýt tak dlouho než bude umyté.

Je to stejně jako otázka "kolik atránek A4 se denně musím naučit na takvé škole" (bezesrandy, loni se tady na něco takového nějaká slečna ptala).

Celé je to o organizaci času. Rozvrhnout si odpoledne/večer tak, aby si všechno stihla. Ideální čas si musíš najít sama. Dělat si přestávky.

A hlavěnu toho vypnout Facebook (a počítač pokud ho nepotřebuješ) a televizi.

A těžké/obávané předměty - hele pro někoho to bude matematika (a ta pro mě byla nejlehčí), pro mě ty byly ZSV a dějepis (pro jiné prývě naopak). Hlavní je si nenechat ujet vlak, když něco nejde, řešit to na začátku (konzultace s učitely doučování) a nenechávat to dál, protože to nebude lepší, ale horší, protože se na to začnou nabalovat další věci.

A všechny přeměty jsou důležité, žádný nemůžeš vynechat, nechat být "protože mě to k ničemu nebude, když chci být xxx" - povinné je všechno, bez ohledu na to, co chceš dělat dál!

doplněno 18.08.14 11:03:

A ještě dodatek - neznamená to, že se učit furt, ale taky umět naznat, kdy jsem připraven, kdy jsem udělal maximum. Něco jiného je "učit se jedničku" a něco "na čtyřku". Jedničkáři by mělo stačit na čtyřku poslouchat v hodině a pak si to přečíst.

A ještě - něco jiného jsou jazyky, matematika a biologie (a další klasické šprtací předměty).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kutululu
Datum: 18.08.14 10:57

Já myslím, že je to dost individuální jak dlouho se člověk učí. Někomu stačí výklad v hodinách a doma si to pak jen během chvilky zopakuje a umí to. Někdo se to musí učit hodiny. Také určitě jsou předměty, které člověku jdou a nemusí se je učit a ty, které mu nejdou a musí je se naučit nazpaměť. Já například se na střední škole (logistika) nemusela učit skoro vůbec, učila jsem se vždycky tak půl hodinku max hodinku denně, protože jsem vše pochytila v hodině a na maturitu o svaťáku jsem se učila jen 4 hoďky denně a dala ji s vyznamenáním. Pak ale na VŠ už to bylo horší, to jsem se musela na zápočty a zkoušky učit třeba dva dny v kuse :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.14 11:19
avatar

Ahoj, vystudovala jsem gymnázium, jak dlouho jsem se učila? No, za prvé musím říct, že jsem se učila jenom, když jsem musela, tj. byl ohlášen nějaký test nebo zkoušení. Za sebe můžu říct, že nejvíce času jsem strávila na matematikou, která je na gymplu docela záhul. Ještě když schytáš náročného profesora nebo profesorku. Já se tu matiku nedokázala naučit jinak, než že jsem musela počítat a počítat. Dál jsem hodně času věnovala němčině, nešla mi, nebavila, ale bylo to nutný. Hodiny a hodiny strávené na slovíčkama.

Ale je to individuální, podle toho, co ti jde nebo ne a taky podle toho, jaké profesory na jaké předměty schytáš. A co se týká medicíny, s tou mám jeden semestr zkušenost. Dávej si pozor zejména na chemii a biologii. Fyzika taky, ale ne celá. Na medicíně se ji budeš učit jenom v souvislosti s člověkem, takže třeba lékařské přístroje, jak funguje rentgen, CT, jak se měří krevní tlak atd. Biologie hlavně člověk a genetika. Obecně ti k medicíně řeknu to, že pokud chceš být od dětství doktorkou, jsi do toho doslova zblázněná, neuvažuješ o ničem jiném a jsi ochotná strávit více jak 6 let seděním na zadku a učením se o zkouškovém třeba osm hodin denně, tak na medicínu běž. Pokud máš ještě jiné favority na povolání, zvaž, pořádně to zvaž, medicína totiž není povolání, ale spíš poslání...

Ještě přidám nějaké nározy na studium medicíny, aby sis udělala představu:
http://obory.studenta.cz/jak-…adne-byti-medikem/article/359
http://lemur.mu/univerzita/st…ale-volnou-chvilku-si-najdeme
http://www.mojestarosti.cz/po…-dru-za-14-tisic-cisteho.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.14 11:52
avatar

Ahoj,
je to jak u koho. Někdo se mučí učit méně, někdo více.
Já se třeba vůbec neučila na základní ani na střední škole, nedělala domácí úkoly a prakticky nikdy jsem nedávala pozor a stejně jsem měla mnohdy nejlepší známky ze třídy. Neučila jsem se ani když jsem měla maturitu a přesto jsem odmaturovala se známkami 1-2.
Je to hodně individuální. Někdo může dávat sebelepší pozor a učit se pořád a stejně to nebude moc dobré a někdo jako já na to může kašlat a stejně to bude vědět. Myslím, že je to spíš otázka sama na sebe, jak se člověk zná a ví co od sebe může očekávat.
Edit: Teď čtu ostatní příspěvky trochu podrobněji než předtím a koukám že slovo "individuální" se tu vyskytuje hojně. :)

doplněno 18.08.14 11:57:

*musí ne mučí :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.