Jak si nejlépe vybrat svou budoucí SŠ

Od: Datum: 14.08.14 22:04 odpovědí: 2 změna: 14.08.14 22:34

Ahoj případně dobrý den,

potřebovala bych radu. Osmá třída za dveřma a já už se pomalu rozmýšlím kam vyrazím po základce (možná trochu předčasně, ale potřebuju to vědět hlavně kvůli průměru). Mám dva obory, které mě opravdu baví; a sice práce s dětmy (SŠ pedagog. - děti předškolního věku) nebo herectví (zřejmě gympl a potom DAMU (?!)). Ani pod jedním z oborů si nepředstavuju žádnou idilku, jde mi o vážné rozhodnutí (jestli ovšem slovo vážné můžu ve 14ti letech použít ;D). Je mi jasné, že herectví je v mnohém oproti pedce složitější, už co se týče školy a v praxi pak pochopitelně taky. Nemám pocit, že bych se v tomhle směru utápěla v jakýchsi falešných růžových přestavách o idilickém životě herců, ba právě naopak. Oboje má své + i -, ostatně jako všechno, ráda bych radu od někoho z oboru, kdo by mi vše mohl říct narovinu.

Je jedno co, pokud na můj dotaz máte co říct, určitě řekněte, ráda uvítám i kritiku nebo kázání o mé nerozumnosti (:D), hlavní je Váš názor ;D

Prosí a předem pěkně děkuje,

Any


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.14 22:17
avatar

Ahoj, dobře, že nad tím uvažuješ takhle brzy a vážně, což jde i ve Tvém věku. ;)

Herectví - no, umělecké oboty jsou vždycky riziko. Jdeš tomu snu nějak naproti? Tím myslím, jestli chodíš do dramaťáku, uumělecké školy, hrálas v nějaké reklamě nebo komparsu. Protože začít opravdu z ničeho je dost těžké a navíc by ses tam mohla setkat s kompetentními lidmi, kteří by s tebou mohli probrat tvůj talent a možnosti.

Práce s dětmi je krásná, ale zároveň hrozně náročná a je dost velký rozdíl mezi malými dětmi a středoškoláky - maturanti už jsou v podstatě dospělí lidé. Nevím, jestli bych tvrdila, že herecká škola je těžší než pedagogika, to je totiž nesmírně náročný obor, co se týče zodpovědnosti. :)

Nepíšeš, jaký průměr máš teď a s jakou dřinou, jaké tě baví předměty.

Pokud si nejsi jistá, kudy se vydat, a učíš se nadprůměrně dobře, je dobrou volbou gympl. Získáš všeobecný rozhled a můžeš si rozmyslet a prozkoumat, co dál. Ale pozor, problém je, že po gymplu usíš na výšku, protože bez ní je ti gympl k ničemu. :)

P. S. Ať se rozhodneš jít kamkoli, zapracuj ještě trochu na gramatice. Nic ve zlém, ale zbytečně to kazí dojem. :)

doplněno 14.08.14 22:22:

A až budeš vybírat konkrétní školu, určitě jdi na den otevřených dveří! :)

doplněno 15.08.14 14:47:

A ještě jsem si uvědomila - při pedagogice menších dětí je třeba být všestranně šikovná i na malování, hudební výchovu, pohybově nadaná... na tom je případně třeba taky zapracovat. Proto bych já třeba na nižším stupni učit nemohla. :D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: any*
Datum: 14.08.14 22:34

Ahoj, díky za odpověď. Jo, hraní se věnuju teprve pár let, ale celkem dost (dramaťák, dobrovolnické divadlo (jezdíme po republice), jednou v životě zkušenost s komparzem a jinak recituju na různých soutěžích.

Dobře, díky :)

Čeština, ájina a jinak většinou výchovy. A popravdě nadprůměrné vásledky rozhodně nemám; na konci roku jsem měla pár trojek (poprvé, ale měla) :D.

PS: Re.: Gramatiky jsem si vědoma; jde o mou slabou stránku x)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.