Opravna zkouška

Od: Datum: 07.08.14 14:09 odpovědí: 4 změna: 11.08.14 17:37
Dobrý den koncem Srpna mám jít na opravné zkoušky z předmětu číslicová technika ale vůbec to neumím.Celý dny jsem se to učil ale prostě nic.
Uvažoval jsem o změně střední školy ale to už je asi pozdě když mám jít do 4.ročníku a zpět do prvaku nechci.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.14 15:52

tak na změnu školy není pozdě...poslední srpnový týden najdeš již všechny zaměstnance na školách včetně vedení. Takže domluvit se na přestupu je možné. Ředitel na nové škole může uznat všechny odstudované ročníky (asi děláš opravky ze 3. ročníku -- takže se dají uznat 2 ročníky a nastoupit do třeťáku na nové škole). O tomto rozhoduje ředitel nové školy a v případě jiného oboru je nutné udělat rozdílové zkoušky ze všech předmětů, které jsi na původní škole neměl.

Případně uznat 1 rok předchozího studia nebývá problém, takže bys šel minimálně do druháku. Ovšem taky musí mít na nové škole volné místo (odpadlíci, stěhování, změny oboru...šance na volné místo nebývá u výběrových škol).

Na přípravu máš ještě nějaký čas...co třeba doučování od některého šikovného spolužáka? A co možnost opakování ročníku? Asi by bylo nejlepší jít na zkoušku, při neudělání se zajímat o možnost opakování ročníku. Kdyby to nešlo, tak o přestup jinam

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 17:37

On přestup může být krásný, ale z pohledu zaměstnavatele, kdy budou 3 roky na jedná škole a potom další 2-4 roky na jiné taky vypadá velmi dobře. Minimálně otázka proč došlo ke změně. Změna z jednoho konce republiky na druhý (přednaně) z důvodu stěhování je OK, ale cokoli proti škole taky může mít dopad na zaměstnání a kdo by si vybíral někoho, kdo odejde hned jak se mu něco nelíbí.

Prodloužení studia taky nevypadá nejlíp, takže sehnat na rychlo doučování/začít se opravdu učit a reparát udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 06:56
avatar

Pokud bys na učení kašlal, dokázal by ses to naučit. Pokud ale tomu nerozumíš a nechápeš souvislosti, nemá cenu něco papouškovat. Nejlepší by bylo zkontaktovat profesora na tento předmět, zda by Ti za úhradu poskytl doučovací hodiny. A vše Ti znovu vysvětlí. Pokud nebude někde na dovolené, třeba si rád přivydělá. Ale to jsi měl řešit už ke konci školního roku. Přesto se ještě nechá hodně zachránit.

Pokud jsi zvládl tři roky školy, zatnula bych zuba a ten jeden rok dodělala. Je to lepší, za rok budeš mít vzdělání, než začínat znovu někde jinde od počátku. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lmgify
Datum: 08.08.14 07:34

Co tam v te cislicovce proboha berete, ze se to nemuzes naucit? Vzdyt to jsou same logicke veci. Staci si precist nejakou knizku od zacatku a kazdy to musi pochopit. To nemas nejakeho spoluzaka nebo kamarada, ktery by ti to vysvetlil po lopate od uplnych zacatku?

V knihovne si pripadne sezen nejakou jinou knizku nebo ucebnici, kde se vysvetluje to same a precti si je, jestli to nemuzes pochopit z te vasi ucebnice nebo z tvych poznamek v sesite. Fakt na tom nemuze byt nic sloziteho, kdyz se to vsichni ve tride naucili a pochopili to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.