Jít na veterinární VŠ nebo ne?

Od: Datum: 31.07.14 20:23 odpovědí: 3 změna: 01.08.14 11:04

Ahoj,

chtěla bych jen vědět co nejvíce názorů od ostatních. Teď půjdu do druháku na střední, kde studuju obor Veterinářství. Stále váhám, jestli po maturitě jít na veterinární vysokou školu nebo ne. Dva týdny jsem teď pomáhala v ZOO jako dobrovolník a hodně mě to bavilo. Ještě předtím jsem byla rozhodnutá, že na VŠ půjdu, ale po dvou týdnech v ZOO váhám...

Máte nějaké zkušenosti se studiem veterinární VŠ v Brně? Taky vím, že mladí veterináři mají problém najít práci, protože veterinářů je všude dost. Co si o tom myslíte vy?

Budu ráda za jakýkoliv názor. Díky! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.14 20:46
avatar

No právě že mladí veterináři těžko shánějí práci... Ale přeci nikde není napsáno, že bys ty tu práci nenašla. Těžko radit, jestli tě obor opravdu baví. Víš, je hrozné jít studovat něco, co tě nebaví, a pak se tím celý život živit. Ale máš ještě celé tři roky na rozmyšlenou, to je hodně času a během této doby tě mohou napadnout ještě jiné školy, co bys mohla jít studovat. Anebo se utvrdíš v té vysoké veterině.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ala1970*
Datum: 01.08.14 09:37

Já bych si klidně vewterinu zvolila. Jde o to, že je to apson specializovaná škola. na začátku to mají težký vichni, toho bych se nebála. takže pokud Vás to umpřímně baví, tak bych do toho šla. Obor je to zajímavý. Kdyby jste řešila jestli jít na fildu, tak to bych rovnou psala, že ne! :))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.14 11:04

na VFU je velmi obtížné se dostat. Loni brali pouze 22% uchazečů na vet. lékařství do Brna. Pak je ještě fakulta veter. hygieny a ekologie tam brali 60% uchazečů.

Každý rok je to podobné, prostě nátřesk přihlášek. Tipuji, že přijímačky budou drsné

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.