Kde najít tech., obchod. a IT němčinu?

Od: Datum: 30.07.14 12:02 odpovědí: 2 změna: 05.08.14 11:33

Dobrý den,

můžete mi někdo poradit, kde bych na internetu našla k náhledu nebo ke stažení, k nákupu slovníky, nebo učebnice k technické, obchodní a IT němčině? potřebuji to pro potřeby firmy, hlavně témata - kvalita, kontrola, výroba, konstrukce, nákup, prodej, smlouvy, IT ve firmě apod.

Budu ráda i za doporučení tištěných učebnic nebo slovníků, ale těch je podle mě omezené množství.

Děkuji všem moc za každou radu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.14 17:18
avatar

K obchodní němčině doporučím hledat v německém internetu. Hledejte v Google lokalizovaném pro Německo (.de), Rakousko (.at) nebo Švýcarsko (.ch) pojmy "Deutsch als Fremdsprache" "Deutsche Handelskorrepiondenz" apod. Podobně i s technickými a počítačovými pojmy.

Než tu v těchto oblastech vyjde nějaká učebnice, je už zastaralá, proto dávám přednost internetu. Pozor si dejte hlavně na obchodní korespondenci – existuje spousta vzorů se zastaralými výrazy a obraty (tyto obraty bohužel najdete i v našich učebnicích).

K počítačům (OS, SW i HW) jsou dobrá i různá fóra, ale tam je potřeba si ohlídat pravopis, protože tam uživatelé s němčinou zacházejí stejně jako čeští uživatelé s češtinou.

------- Slovníky různě kombinuji. V nových slovnících nejsou starší výrazy, přestože se v některých oblastech stále používají. Takže kombinuji nové slovníky se staršími a starými.

Dost mi pomáhá např. Enzyklopädisches Deutsch–böhmisches Wörterbuch (Prof. Dr. J. V. Sterzinger, 1921, Nakladatelství J. Otto), který jsem objevila v jednom antikvariátu.

Ale mnohem více než slovníky Vám dá přímo četba originálních textů, z nichž zjistíte, jak (v jakých souvislostech) slova používat.

------- Večer nebo zítra projdu své záložky a hodím Vám sem pár odkazů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 11:33

děkuji za příspěvek "ivzez". Napsala jste, že byste mi napsala pár odkazů. Byla bych moc ráda, surfování na internetu a hledání je pěkný žrout času.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.