Lze zapomenout za 5 týdnů jazyk?

Od: Datum: 28.07.14 18:40 odpovědí: 5 změna: 28.07.14 19:39

Dobrý den,

Právě načínám poslední týden svého šestitýdenního jazykového pobytu v Rakousku. Němčina se mi výrazně zlepšila, takže super. Nicméně mám tkový problém. Včera se mě zeptala nějaká cizinka na nádraží, jak se má dostat k jedné památce ve městě a evidentně ji moje německá odpověď neuspokojila, protože mluvila jen anglicky. Následně jsem se jí to pokoušel vysvětlit anglicky, ale nemohl jsem najít slova. Nevzpomněl jsem si ani jak se řekne budova. Přitom se AJ učím už 9 let a před kurzem jsem jí uměl stejně jako němčinu. Jak je možné, že se najednou takhle v tom jazyce zhorším? Je to normální (mozek je teď jenom nastavený na NJ a potom se vrátí do normálu)? Díky všem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: chizuru*
Datum: 28.07.14 18:59

Ahoj,
myslím, že nejde ani tak o to že jste chvíli anglicky nemluvil.
Já běžně zapomínám nehledě na jazyk. Někdy zapomenu klidně slovo v češtině a vím jak se řekne jen v angličtině, němčině či japonštině. Řekla bych, že to je spíš taková vlastnost mozku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 19:03
avatar

Pro mozek - aspoň ten můj :-D - je nesmírně těžké střídat dva cizí jazyky. Česky + cokoliv, pohoda, ale když jsem ve Španělsku učila děcka anglicky, tak jsem i anglicky mlela jako kdybych neuměla :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lajla*
Datum: 28.07.14 19:33

Mně by víc zajímala otázka ohledně tvé němčiny než angličtiny. S angličtinou je to jasné, je ted na pozadí, tvůj mozek je přeorientovat na němčinu. Otázkou je, proč tu paní neuspokojila tvá němčina i při takové jednoduché situaci jako někomu napovědět cestu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frederic
Datum: 28.07.14 19:39

Protože neuměla německy víc než dvě věty. Ale myslím, že jsem jí to vysvětlil dobře.

Datum: 28.07.14 19:34

To se srovná. Teď je to intenzivní nápor na němčinu. Až poleví, přepínání jazyků se samo upraví.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.