Lze psát Bc. i DiS.zaráz?

Od: Datum: 26.07.14 17:47 odpovědí: 16 změna: 28.07.14 16:02

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně psaní vysokoškolských titulů.

Dokončil jsem studium na VoŠce s oborem Bezpečnostně právní činnost a mám DiS. Příští rok dokončím Bc. na úplně jiné škole s oborem Bezpečnostní studia.

Můžu pak psát oba tituly naráz? nebo ne? Jaké jsou zásady při psaní titulů? Slyšel jsem něco o rozdělování titulů dle toho zda jsou humanitní nebo technické.

Děkuji za osvětu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 26.07.14 19:09

Ano, např.: Bc. Jana Novotná, DiS.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.07.14 19:57

souhlas

Ohodnoceno: 0x

Od: ivik®
Datum: 26.07.14 21:03

A k čemu vám to bude to tam mít napsané?

Od: ivik®
Datum: 26.07.14 21:39

Tak to potom jó!

doplněno 26.07.14 21:41:

A pro nás bez titulu: co to znamená " zaráz"?

doplněno 27.07.14 11:02:

Potom by ale mělo být stejně tak trestné používání titulu "profesor" u učitelů, kteří učí na středních školách a žáci je oslovují profesore.Titul profesor uděluje prý jen prezident republiky na základě zásluh v nějaké oblasti vědy.To je potom degradace titulu a mělo by se to také trestat.

Datum: 28.07.14 11:46

"Zaráz" je nářečně naráz, současně. Tuším, že se to používá na Moravě, ale jistý si nejsem.

Datum: 28.07.14 12:14

Na Moravě se to používá určitě - a jinde ne?

Datum: 28.07.14 12:28

U nás - východní, Čechy, podkrkonoší - teda ne. Ale my zas máme jiné jazykové speciality.

Datum: 28.07.14 15:00

To ano, všude je něco. :) Pro mě bylo třeba překvapením, když v Čechách (východních) nevěděli, co to znamená "líčit" zeď, nebo "štangla" u kola.

Datum: 28.07.14 15:35

Vzhledem k tomu, že jsem na Moravě (přesněji na Hané - v Litovli) prožil krásné 2 roky vojny, a na Moravě mám také nějaké příbuzné, tak "líčení" znám, slovo "štangle" (ve spojení " vezmi - po našem vem - mně na štangli")se u nás kdysi používalo taky (jak je to dnes mezi mladší generací už nevím). Ale jedno slovo si pamatuju, že když ho moje tehdejší přítelkyně použila, tak jsem nevěděl, o co jde. A to slovo bylo "štekle" ve spojení "tak to abych si vzala štekle". Jo, moraváci už určitě vědí - podpatky. Jenže já si tenkrát musel nechat udělat překlad:-D Teprve časem jsem si to dal dohromady s němčinou - der Steckel je německy kolíček.

Datum: 27.07.14 00:26

*haha*

"A úplně nejhorší postup je vypuštění takzvaných "nižších" akademických titulů. Je to totiž podvod! Jestliže vypustíte své "nižší" bakalářské akademické tituly a ponecháte si pouze akademické tituly magisterské a doktorské, dopouštíte se podvodu v tom smyslu, že implicitně předstíráte, že jste začal studovat na vysoké škole ještě v době, kdy tento bakalářský vzdělávací stupeň ještě nebyl povinným předstupněm u magisterského studijního programu, jinými slovydopouštíte se podvodu v tom smyslu, že implicitně předstíráte, že jste začal studovat ještě v době devadesátých let dvacátého století, kdy platil ještě vysokoškolský zákon č. 172/1990 Sb. Ak vypustíte bakalářské i magisterské akademické tituly a ponecháte si pouze ten doktorský akademický titul, dopouštíte se ještě většího podvodu v tom smyslu, že implicitně předstíráte,že jste začal studovat ještě v době, kdy nejen že současné bakalářské akademické tituly, ale dokonce ještě ani současné magisterské akademické tituly neexistovali, jinými slovy, že jste začal studovat na vysoké škole nejpozději v osmdesátých letech dvacátého století, kdy v Československu v těchto osmdesátých letech dvacátého století platil ještě vysokoškolský zákon č. 39/1980 Sb. Podvodníci, kteří zatajují bakalářské akademické tituly, popřípadě podvodníci, kteří zatajují magisterské akademické tituly, eventuálně podvodníci, který současně zatajují magisterské i bakalářské akademické tituly, takovýmto způsobem totiž často implicitně předstírají, že svou vysokou školu studovali a tedy i ukončili již dávněji než ji ve skutečnosti "studovali a ukončili, respektive podvodně tím implicitně předstírají, že mají delší odbornou praxi po ukončení své univerzity nebo jiné vysoké školy než ve skutečnosti mají. A tento podvod je trestný!"

Od: rasinikdo
Datum: 27.07.14 12:59

Ted tady čtu, že je trestný zatajovat titul, ale my jsme se učili, že se u jména neříká padesát titulů, ale říkají se jen ty nejdůležitější. Takže to se pak budu představovat jako PhDr. Mgr, Bc. ... Dis.?

Datum: 27.07.14 13:03
Autor toho článku je proslulý svými originálními názory v této oblasti. Rozhodně to neberte moc vážně (i když to tak bylo z jeho strany míněno). :-D

Datum: 28.07.14 10:33

Souhlas, je to nesmysl. Aby to byl podvod, musel by tím ten člověk získat nějaký prospěch, Praxi nikde neprokazujete uváděním titulu, ale uvedením referencí s délkou praxe Takže autor toho článku žije ve svém světě ;).

Datum: 28.07.14 12:28

Titul uvádět vůbec nemusíte, ale pokud si ho psát chcete (např. do životopisu nebo formální korespondence), uvádějte jen nejvyšší tituly z každého oboru. Pokud jste studoval Bc. ve zkráceném ročním programu (navazujícím na DiS.), pak uvádějte jen Bc., pokud jste ale vystudoval VOŠ a pak ještě řádně 3 roky Bc., uvádíte Bc. Jméno Příjmení, DiS. Pokud byste pak studoval ještě navazující magisterský obor, byl byste Mgr. (nebo Ing.) Jméno Příjmení, Dis. (tj. nižší titul už se nepíše, ani kdyby to bylo z jiného oboru - navazující studium navazuje a rozšiřuje to předchozí, proto se předchozí tituly pak už neuvádí, nový titul je "přebije"). Pokud byste pak vystudoval ještě jiný obor, tak klidně Mgr. et Mgr. Jméno Příjmení, DiS. ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.07.14 16:02

Ano, lze. Bc před a DiS za jménem. Nejlépe na zvonku i na schránce. Pak si můžete být do půl roku jistý tím, že Vás vykradou.

:(

Strejda má tituly delší, než jméno a vždy mi říkal... Pokud toho někdo dosáhne, neměl by se tím příliš chlubit.

Lidi jsou ... *bzum*

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.