Statut studenta po pauze

Od: Datum: 22.07.14 10:57 odpovědí: 3 změna: 22.07.14 23:21

Dobrý den,

odmaturoval jsem na gymnáziu. Teď mám druhým rokem pauzu od studia (vydělávám si na VŠ, rodiče mi to platit nehodlají) a teď mě napadla otázka: Když po 2-leté pauze nastoupím na VŠ, dostanu statut studenta?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 11:00
avatar

Ano, status studenta normálně dostanete. A nezapomeňte se ozvat své zdravotní pojišťovně, až budete student, poslat nebo dodat potvrzení o studiu, škola vám bude platit zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.07.14 12:28

přesně jak píše @anzionka nade mnou. Jediné omezení statusu studenta je věk -- pouze do 26 let věku, když budete starší student, status mít nebudete. Takže ani výhody s tímto spojené

Taky si ještě nezapomeňte předat rodiči potvrzení o studiu (rodič dává zaměstnanci), který na vás bude mít slevu na dani za nezaopatřené dítě (případně na sebe, pokud pracujete)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 22.07.14 23:21
avatar

Upřesním první odpověď: U zdravotní pojišťovny by Vás měla do 8 kalendářních dnů nahlásit škola (ale doporučuji to radši zkontrolovat). Zdravotní pojištění nebude hradit škola, ale stát.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.