Jak se stat hercem

Od: Datum: 19.07.14 22:26 odpovědí: 24 změna: 19.08.14 16:03
ahoj je mi 12 let a chci bit hercem co nerichleji bidlim v opave jsou v opave nake hecke školy porate
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jpos
Datum: 19.07.14 22:27

Hercem být nejde, tím se člověk musí narodit. Jinak budete trapný, jako polovina současných rádoby umělců.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.07.14 22:31

Výtečným předstupněm "hereckých škol" jsou dramatické kroužky. Tam člověk nejlépe zjistí, zda má vůbec cenu pokračovat. *kafe*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.07.14 22:43

No, je fakt, že se asi budeš muset živit hubou. Protože třeba jako spisovatel by sis nevydělal ani na slanou vodu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.07.14 23:29

Pokud se nechceš věnovat herectví v oblasti, v níž se toho moc nenamluví, měl bys zapracovat na češtině. Jestli se ti podaří stát hercem, bude tě živit převážně ona.

doplněno 10.08.14 16:41:

Jako Čech těžko můžeš být americkým hercem (získat občanství v USA není nijak snadné), maximálně by sis snad mohl zahrát v americkém filmu. Za dobu, co jsem učila, jsem nepotkala člověka, který by se dobře naučil cizí jazyk, aniž by uměl dobře česky. Doporučuji se nad tím aspoň zamyslet ...

Od: haniz12
Datum: 22.07.14 10:02

Já chci bit americkim hercem a umim anglicky

Datum: 22.07.14 10:12

Opět dotaz co mě pobavil. Česky neumím ale anglicky bez problémů *ee*. Znám několik herců, k těm televizním a známějším patří např. Honza Budař a Tomáš Sagher od malička bylo vidět, že to v těch klucích je.

Od: kralovnicka*
Datum: 22.07.14 17:31

Ahoj, herecká škola u vás v Opavě nejspíš není (nenašla jsem ji aspoň), ale zkus se poptat ve Slezském divadle herců samotných, co ti doporučí. Držím ti palce!

Od: vans
Datum: 22.07.14 22:57
jako první musíš dokončit školu a nebo se bějak předvést..zaměř se na ČJ a přístup k lidem

Datum: 22.07.14 23:24
Zajímavé, anglicky umíš, česky nikoliv... Ale klidně se za tím může skrývat nějaká vada. Vadni herci také jsou, a jsou tím zajímaví. Ale to nevím, zda je to tvůj případ. Každopádně jak už zde bylo řečeno, nejlepší jsou zájmové kroužky s podobným zaměřením. V dnešní době je plno plytkych herců a v podstatě hraje každý tydyt, i v těch nekonečných seriálech... Ale myslím si, že Amerika má svých exotu v herectví až až. Jinak pokud máš dobrý prospěch, zkus skolu v Praze. Nebo chodit na castingy... Pak dej vědět, jaký film mám sledovat ;)
Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.07.14 09:49

mam trochu problemi řeči časky ale anglicky bez problemu nevadilo bi stou to řeči česky

Datum: 28.07.14 19:36

Ty jsi cizinec?

Datum: 30.07.14 11:59

nejsem cizinec

Datum: 30.07.14 13:43

Promiň, neber si to příliš osobně, ale pokud se běžně vyjadřuješ v tomto stylu: "mam trochu problemi řeči časky ale anglicky bez problemu nevadilo bi stou to řeči česky",a nejsi cizinec, tak to s tou hereckou školou vidím dost černě.:( A je jedno, v jakém jazyce. Možná máš nějakou poruchu; herectví je ale každopádně náročné na vyjadřovací schopnosti.

Ohodnoceno: 3x

Od: palina*
Datum: 28.07.14 14:43

Ahoj,jednou jsem si přečetla tvojí otázku a nestačila jsem se divit.Tolik chyb v jedné větě.:-D

A to se chceš stát hercem? Na herectví by jsi měl mít i pravopis tak nějak dobrý,ale koukám,že u tebe dobrý pravopis asi nehrozí.:-/ Zkus si domluvit nějaké doučování:-D.
-Držím i tak palce,třeba budeš jednou fakt hercem. (y)

Datum: 30.07.14 17:07

Můžeš jít na střední školu - konzervatoř. Doufám ale, že si uvědomuješ, že se tam neučí jen herectví a že se svou příšernou češtinou a příšerným vyjadřováním letíš hned v prvním járu.

doplněno 30.07.14 17:09:

Jo a že by nevadilo, že neumíš česky? Pokud bys studoval v Anglii, tak jistě ne. V ČR na české škole docela jo.

Od: zzzz
Datum: 30.07.14 18:36

Napadlo vás někoho, že třeba může mít jednoho rodiče cizince a že se třeba u nich doma česky moc nemluví? Pak je tento případ, kdy děcka neumí pořádně gramatiku, běžný.. Ale pokud tomu tak není, tak samozřejmě nějaká dyslexie připadá v úvahu, což ho ovšem o případný herecký talent připravovat nemusí. :)

Datum: 30.07.14 18:48

Víte, jak se na hereckých školách piluje vyjadřování? Člověk k tomuto povolání potřebuje nadprůměrné řečové schopnosti. I kdyby tazatelovi rodiče byli cizinci, tak pokud zde vyrůstá odmala a chodí do české školy, měl by umět mnohem lépe česky. Také jsem chodila do školy s dětmi z arménských rodin - vůbec nebylo poznat, že nejsou Češi, ačkoli doma se u nich mluvilo pouze arménsky. Něco jiného je, když se člověk přistěhuje do cizí země a žije tam teprve nedlouhou dobu. Potom by se taková neznalost základní gramatiky dala samozřejmě pochopit.

Datum: 31.07.14 08:20

ja umim česky

Datum: 31.07.14 14:44

Hochu, hochu, z toho, cos tady napsal, to tak moc nevypadá. :( Nikdo z nás není dokonalý, ale právě proto bychom měli správně ocenit svoje síly a schopnosti a věnovat se tomu, k čemu máme opravdu předpoklady. Pokud si jsi jistý, že máš k herectví vlohy, tak pořádně (ale opravdu pořádně!) zapracuj na češtině a celkovém vyjadřování. Nejlépe s tím začni už teď - psaní slohovek, diktátů, čtení beletrie. Nevykládej hlavně, že angličtinu (kterou pravděpodobně znáš hlavně ze školy) umíš lépe než češtinu, kterou používáš neustále.

U nás na fakultě se též připravovali herci (měli jsme některé společné hodiny, např. fonetiku) a řeknu ti, že to nebyla žádná legrace.

Od: ria®
Datum: 31.07.14 08:35

Teda upřímně si myslím, že herectví je obor, kde je vzdělání k prdu, takže zkoušet konkurzy a komparzy..prosadit se bude asi těžký, ale pokud máš vzhled není nemožný, k rolím se hledá široké spektrum herců - tak proč by se neuchytil i kokta, nebo cvaloun :).

doplněno 31.07.14 14:49:

Já si teda myslím, že pro talentované lidi je škola mnohdy zbytečnost, naopak sváže v nějakých představách, učitelů a učebnic.

Datum: 31.07.14 14:57

Herec hlavně musí mluvit tak, aby mu bylo rozumět (výslovnost, intonace). Překvapivě se to velká část lidí musí naučit. :(

Tady je zajímavý rozhovor s Pavlem Liškou (Show Jana Krause), kde mluví o svých problémech na jevišti. A to má "jen" vadu řeči - jinak mluví normálně česky.

Datum: 12.08.14 13:22

jeden muj kamarat je teš herec a on šel na casting a bilo to

Od: ruze®
Datum: 19.08.14 15:50

,,biloto nebilo to,,...Dělá si tu z nás zřejmě nějaký unuděný puberťáček srandu a jestli to,být hercem myslí vážně,tak nás,,potěš pánbůh,,!

Datum: 19.08.14 16:03

"...on šel na casting a bilo to"

Fajn, když víš, že je to tak jednoduché, tak proč se nás ptáš? Jdi prostě na casting a bude to. No né? *haha*

doplněno 19.08.14 16:06:

Jo, a až si budeš příště dělat srandu, tak to s těmi chybami nepřeháněj. Ono to pak nevypadá věrohodně. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.