Překlad- Freske leko máres choriste

Od: Datum: 18.07.14 14:07 odpovědí: 7 změna: 30.07.14 10:59

Dobrý den, prosím, nevíte co znamená tato věta? Nevím jestli je v jiném jazyce, nebo jestli je to název něčeho. Zkoušela jsem google, ale ten nic nenašel ani nepřeložil. Našla jsem to v babiččiných dvou knihách (nové nevyplněné knihy křížovek), kde si to napsala ručně na zadní stránku.

"Freske leko máres choriste"

Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 18.07.14 14:27

Zdravím.Našla jsem pouze toto,je to z norštiny. http://www.online-slovnik.cz/prekladac Jejdáá,ono se to vymazalo *uf* Je tam: Čerstvé leko máres foralisti. *nevi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.07.14 14:37

To může být cokoliv.. babička to mohla napsat jen foneticky, tak jak to slyšíme a navíc nevíme, jestli jste to třeba i dobře opsala...

Datum: 18.07.14 16:12
Fresce lecco mares choriste, mě akorát napadlo. Ale pochybuji, z by si babička poznamenala - fresku trochu upravil chorista:-D. Zeptejte se ji na to a pak nam sem napište, co to znamená a z jakého je to jazyka;)

Datum: 29.07.14 15:57
Dnes v 00.15 dávají na zoom nějaký porad, a toto, nebo něco velmi podobného tam padalo celkem často, byla to nějaká věž vystavena na obranu města, víc bohužel nevím, muž mi to přepnul a dítě vriskalo;) v poradu padla zminka o Gibraltaru, a o bojich se sousední zemi, bylo to z dávné doby. Ta vez byla právě v té druhé zemi. Zkus se nekde mrknout po tom poradu co vysilali a zkoukni to pozorneji. Ta vez byla opravdu vyjimecna, stavbou vnitrku, umístění oken a zhotovením fresek.
Ohodnoceno: 2x

Od: terina*
Datum: 30.07.14 10:59
Od: terina*
Datum: 20.07.14 17:14
Opsala jsem to přesně tak jak to babička napsala... tyhle knížkky jsem našla když jsme vyklízeli její věci... před měsícem zemřela takže se ji opravdu nemůžu zeptat... jinak bych sem ani nepsala tenhle příspěvek a rovnou za ní šla.. Zaujalo nás že to bylo napsánou ve dvou knížkách... ale asi to pro nás bude už na pořád záhadou..
Od: ben®
Datum: 20.07.14 17:19

Dobrý den, jestli najdete v pozůstalosti i vkladní knížku na heslo, tak by se to mohlo hodit.

Zdravím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.