K čemu je Geometrie?

Od: Datum: 03.07.14 19:05 odpovědí: 4 změna: 03.07.14 22:18

Zdravím, dnes jsem vykonal zkoušku z konstruktivní (deskriptivní) geometrie a už delší dobu si kladu otázku, k čemu to vlastně je. Kde se dnes využije Mongeova projekce nebo k čemu mi je, že umím zkonstruovat kuželosečky..jediná užitečná věc jsou podle mě šroubovice a šroubové plochy, ale vždyť i ty se dnes v praxi dělají pomocí různých CAD systémů ,kde se pouze zadají parametry..tak proč musím umět zdlouhavé postupy takových konstrukcí--nebo nějaké tečny ke šroubovicím ..dokáže mi někdo odpovědět? Když se nad tím zamyslím, tak je mi líto i toho vyučujícího , takový fajn chlap ..a místo toho aby si raději udělal kurz na nějaké grafické systémy a dělal něco užitečného, tak učí takové kraviny, opravuje rysy a zkouší. Jako je to borec ,ale říkám si ..PROČ

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.14 19:12

Mně osobně je deskriptivní geometrie zhola k ničemu, holt jsem jinak zaměřená. Ale přítel - strojař - by bez ní nedal ani ránu. Programy jsou fajn věc, ale nejprve je třeba pochopit a naučit se poradit si sám, programy jsou pak na ulehčení práce, když budete řešit závažnější konstrukční problémy. Je to jako se vším - proč se učit psací písmenka, když máme klávesnice? Proč pravopis, když máme kontroly na překlepy? Proč se učit vlajky zemí a hlavní města, když máme atlasy a google? :) Jsou prostě základy, které je třeba pochopit a zkusit si je na vlastní kůži. Při rýsování se navíc člověk procvičuje v představivosti, plánování, trpělivosti. Hodit čísla do programu umí každý, ale když vidím rysy od přítele, je to pro mě jako umělecké dílo. :)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.07.14 19:12

Buď můžete věci rozumět nebo můžete dělat cvičenou opičku obsluhující program, který věci rozumí.

Rozhodnutí je na Vás.

Mimochodem, na deskriptivě není nic moc k učení. Jen snad názvosloví. Dál je to už jen zábava.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.07.14 20:14

Nezbývá mi nic jiného než souhlasit s předcházejícími odpovědi. Program musí někdo udělat kdo danému problému rozumé a úspěšně ho mohou používat jen lidé, kteří problematice rozumí. Z mé praxe elektroprojentů je vidět, že projektanti velice rádi používají ctrl+c a ctrl+v. Pak jen opravujete chyby, aby to celé funfovalo. Je to krásné, když vám jde 230V AC na ovládací relé 24V DC. Budete pak hvězdou, když rozumíte základům.

Ohodnoceno: 0x

Od: martin33*
Datum: 03.07.14 22:18

Řekl bych, že je to zajímavý dotaz a také, že jste chytrý člověk. Proto si myslí, že když o tom popřemýšlíte zjistíte odpověď sám. Možná to i tak nějak víte, ale chtěl jste zde trochu prostě pokecat, že Převeďte si to třeba do jiné oblasti, nějaké zjednodušené. Jako bych se zeptal, k čemu se mám učit sčítat, odčítat, násobilku, dělit atd, když můžu vzít do ruky kalkulačku, no není to ztráta času? Ale mohou být i složitější přirovnání. Např. v dnešní době bere člověk na počítači grafické rozhraní programů jako samozřejmost, ale v dobách DOSu kdy se zadávalo do příkazové řádky, musel člověk přeci jen něco znát, alespoň trochu. A pak když dnes nastane nějaký problém s PC tak ten člověk který tím prošel od pravěku si asi nějak poradí, ale ten který ví jen jak pustit media a vlézt na Facebook bude patřně ztracený. Prostě když chci ovládat nějaké odvětví lidské činnosti, čím víc o tom vím, tím lépe, tím jsou mé znalosti a dovednosti kvalitnější a pevnější.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.