O bod pod čarou

Od: Datum: 30.06.14 19:48 odpovědí: 8 změna: 02.07.14 08:40

Dobrý den,

dělal jsem přijímačky na Lékařskou fakultu OU a mám o jeden bod méně než poslední přijatý tzn. jsem první pod čarou. Jak mám postupovat? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.14 19:52

Otázkou je kolik lidí to tak má, jestli Vy jediná a další jsou horší, nebo jestli je vás tam takhle třeba dvacet?Každopádně bych podal odvolání, může to vyjít. Ale taky nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdfjfsakfkal
Datum: 30.06.14 19:56

No kdyby nás bylo více, tak by měli přijmout celou bodovou skupinu, ne? Na jiných LF to tak je.

Datum: 30.06.14 19:57
avatar

Zdravím, sepište tzv. odvolání neboli "Žádost o přezkoumání rozhodnutí o nepřijetí" - adresuje se přímo děkanovi vybrané školy a musí být odeslána do 30 dnů od doručení písemného rozhodnutí o nepřijetí.

Většina škol si nechává pár volných míst právě pro ty, co se odvolají (třeba z důvodu, že nenastoupí někdo řádně přijatý). Je ale důležité, zda jste nebyl přijat z kapacitních důvodů, anebo proto, že jste neudělal přijímačky a tím pádem skončil pod čarou - to je rozhodující důvod pro sepsání odvolání. V případě, že byste neudělal přijímačky, je totiž defacto zbytečné. U Vás ale předpokládám, že je to právě z důvodů kapacity.

Jak sepsat, se velmi dobře píše zde http://www.vysokeskoly.cz/cla…psat-odvolani-ktere-zafunguje

doplněno 30.06.14 20:07:

To se Vy zřejmě nedozvíte. Vám bude po odvolání pouze sděleno, zda děkan nebo rektor Vaší žádosti o přezkoumání vyhovuje nebo ji zamítá - na odpověď mají opět 30 dnů, během kterých bude škola zjišťovat, zda se nějaká místa uvolnila nebo ne.

Ale jelikož musí v každém přezkoumání děkan uvést důvod svého rozhodnutí, možná tam bude právě uveden fakt, že se místo uvolnilo.

doplněno 30.06.14 20:21:

Osobě ne, ale svého času jsem měla kamarády asi o jeden, dva a tuším šest nebo sedm pod čarou (pajdák, farmacie a filda). Vzali všechny. Těžko ale říci, jak to bude u prestižní lékařské fakulty. Šanci máte každopádně dost velkou, jeden dva nenastoupí do oboru snad na každé škole:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdfjfsakfkal
Datum: 30.06.14 20:02

Je to přesně tak, jak říkáte, přijímačkám jsem naprosto vyhověl, je to z kapacitních důvodů. Jsem první člověk pod čarou. Kdy a jak se dozvím, kolik lidí z těch, co byli přijati, se zapasali respektive kolik míst se uvolnilo pro nás, kteří jsme nebyli přijati z kapacitních důvodů?

Datum: 01.07.14 15:33

Kontaktuj školu, vím, že jsou školy, kde se dodatečně nepřijmá - třeba MU - vemou si rezervu (počítají s tím, že nenastoupí všichni) a snad nikdy nedobírali (dle informací na foru univerzity; pokud by dobírali prý upozorní všechny, co vyhovují posunuté hranici). Třeba tam ani odvolání - pokud se nejedná o nějakém důvodu ohledně přijímaček (nejasná otázka, špatné ohodnocení apod.) - nemá smysl. Bude zamítnuto.

Jak je to na OU, to nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdfjfsakfkal
Datum: 30.06.14 20:17

A nemáte s tím nějakou zkušenost? Nevíte, jestli se někdo, kdo byl takhle blízko, na odvolání dostal?

Datum: 30.06.14 20:22
avatar

Na SŠ je běžná praxe, že pár prvních pod čarou se dostane - synovi kolegyni, 8. pod čarou, volali již druhý den po vyhlášení výsledků, že pro něj mají místo, zda-li ho chce. Plno dětí udělá přijímačky na dvě školy, a vyberou si tu druhou. Myslím, že stejně tomu bude u VŠ, kde si můžete podat přihlášek, kolik chcete, tudíž počet studentů, kteří půjdou jinam, by mohl být vyšší. Proti tomu zase hovoří fakt, že dostat se na LF není nic lehkého, ale stejně si myslím, že máte reálnou šanci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 02.07.14 08:40

Máš velkou šanci, že budeš přijat. Musíš do 30 dnů napsat odvolání.

Většina studentů si podává více přihlášek a dostanou se na několik škol zároven. Pak se rozhodnou, kam půjdou. Třeba lepší dojíždění atp. Na tato uvolněná místa, pak VŠ přijme studenta, který je pod čarou. V pořadí v kterým ses umístil. Ted v červenci začínají zápisy. Takže VŠ bude vědět, kolik jich nenastoupí.

Ale odvolání napiš co nejdříve !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.