Rozdíl mezi gymnáziem a střední školou

Od: Datum: 28.06.14 11:09 odpovědí: 3 změna: 28.06.14 11:20

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat jaký je rozdíl mezi gymnáziem a střední školou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.06.14 11:14
avatar

Dobrý den, gymnázium je také střední škola, ale všeobecná. Ostatní střední školy jsou zaměřené více odborně - ekonomika, stavebnictví, technika nebo "zdrávka". Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.06.14 11:17
avatar

Gymnázium je jeden z druhů střední školy. Většinou je to rozlišení ale používáno tak, že gymnázium je všeobecné (i když některá mají zaměření na jazyky, přírodní vědy, sport) a klade se důraz právě na všeobecný přehled (proto se může stát, že každý z maturitní třídy se pak přihlásí a dostane na oborově jinou VŠ), zatímco "klasická" střední škola je více orientovaná na jeden obor - např. střední škola ekonomická, zdravotní... Gymnázium končí maturitou z "teorie", specializované SŠ (jako je ta zdrávka, veřejnosprávní činnost...) mívají i praktické maturitní zkoušky. :)

Rozdíl je také v uplatnění absolventů. Gymnazisté jsou předurčení k pokračování na VŠ a samotná maturita z gymplu je k ničemu - umíš všechno a nic praktického, ale absolventi SŠ se zaměřením mají díky absolvovaným praxím a právě tomu zaměření větší šance na zaměstnání i s maturitou. :)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.06.14 11:20
avatar

Až vylezete z gymnázia, budete umět všechno a nic.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.