Docházka na předměty

Od: Datum: 27.06.14 11:35 odpovědí: 22 změna: 27.06.14 23:24
Ahoj, chci se zeptat, jestli není možné, abych na některé předměty (nepotřebné pro mou budoucí práci) nechodil nebo z nich aspoň nebyl povinně klasifikován? Ptal jsem se totiž spousty lidí a oni ten předmět nikdy nepotřebovali. O předmět nemám zájem a nebaví mě. Pro upřesnění: chodím do 9. třídy (kvarta na osmiletém gymnáziu, takže základy, které potřebné jsou, jsme probrali), práce je jen a jen pro vysokoškoláky, tak si nemyslete,že chci být zedník nebo tak něco. A to že jsou všechny předměty stejně důležité mi sem prosím vás nepište.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.14 11:43
avatar

Pokud jsi šel na gympl, musíš s těmito předměty počítat. Gympl je zpravidla všeobecný, taky jsem na to po svá studia kolikrát nadávala. :) Budoucí technici si projdou dějepisem, budoucí lingvisti se naučí derivovat. Jediná možnost je uvolnit se z tělocviku kvůli zdravotním problémům, což se tě zřejmě netýká.

Ve vyšších ročnících byste měli mít možnost volit si výběrové předměty podle sebe, takže si budeš moct rozvrh do určité míry přizpůsobit. :)

doplněno 27.06.14 12:05:

Nemluvě o tom, že na výšce budeš muset taky splnit předměty, které jsou mnohdy, ehm, o ničem. Nebo tak aspoň vypadají. :D Prostě nikdy to nebude jen to co chceš a co je na první pohled k věci. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 27.06.14 11:45
avatar

Specialista v jednom oboru neznamena, ze musis byt zabednencem ve vsem ostatnim.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pqm
Datum: 27.06.14 13:38
Napsal jsem některé, ne všechny...(konkrétně 2). Má nejhorší známka na vysvědčení je dvojka a to proto, že je učitelka zlá, jenom si myslím, že je zbytečné učit se některé předměty (které se nedají logicky odvodit)dopodrobna, když stačí mít všeobecný přehled a to ostatní stejně každý normální člověk do měsíce úplně zapomene.
Od: ben®
Datum: 27.06.14 11:49
avatar

Dobrý den, asi to máte už ujasněné a chcete být specialistou, který bude machr na svůj obor, ale jinak zcela mimo realitu. Je to Vaše volba, ale k životu je to málo. Vždy je lepší mít nějaký všeobecný přehled a znalosti. Mozek na to kapacitu má, tak tam se to vejde a uloží. Nikdy nevíte, kdy se Vám to bude hodit. A jestli jde "vyzobávat si třešničky" a zbytek nechat, tak na to se zeptejte ve škole. Já bych to rozhodně nepodporoval. Zdravím!

doplněno 27.06.14 11:56:

Možná by bylo zajímavé vědět, které předměty považujete za nepotřebné pro svou budoucí práci. O jakou práci půjde? A napište nám i seznam nepotřebných předmětů.

doplněno 27.06.14 19:21:

pqm - zkuste si sjednat schůzku s ministrem školství a vše mu podrobně vysvětlete. Také nezapomeňte zmínit Váš přínos lidstvu a nezištnou pomoc v případě té další války. To by mohlo pana ministra hodně zajímat, bude uvažovat o konkrétní pomoci Vám nebo o změně školství i pro ostatní, kteří se jmenují Albert. A Vy jste asi Albert.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pqm
Datum: 27.06.14 13:57
Ano prakticky to speciliazované zaměstnání je, nepotřebné předměty radši nezmíním, ale matematika, čeština, fyzika, chemie, biologie (ta možná trochu), angličtina, němčina, tělák a občanská výchova to nejsou (Profesoři by mě na této stránce mohli poznat). A na to možná mozek kapacitu má, ale život je moc krátkej na to se učit tyhle koniny, na předměty nechci už chodit, protože, jak jsem zmiňoval v otázce, důležité věci vím, podrobný blbosti se fakt učit na zpamět nechci (jako nějakej nerd [chytrý jsem i podle mínění ostatních lidí], co ho ten předmět baví nebo leze profesorovi do zadku). Prostě se jen nechci učit podrobnosti, podstatný věci vím.
Datum: 27.06.14 12:10
avatar
Kamarád z gymplu na ty předměty prostě nechodí. No, a opakuje ročník a teď bude dělat doklasifikaci ze 3 předmětů. :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pqm
Datum: 27.06.14 14:03
Jo, ale tohle je trochu neužitečná informace, nemyslíš? Já chci vědět jak na ty předměty nechodit, aby se mi nic nestalo (což je nad slunce jasné) nebo aby mi aspoň nebyly známkované (myšleno jako seminář). *smich*
Datum: 27.06.14 12:33
avatar

Představa, že si vybereš nějakou práci a tu budeš dělat celý život, je docela naivní. I když nejsem žádný fluktuant, několikrát jsem v životě práci změnil a co jsem potřeboval v jedné bylo zbytečné v druhé a naopak. Co jsem ale potřeboval a vyplatilo se mi vždy a všude, bylo dodržování pravidel. Tak se nauč dodržovat a snášet pravidla i ty - bude se ti to hodit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.06.14 13:52
avatar

No, jen abys pak náhodou nebral tu "zedničinu nebo tak něco" ještě rád, abys uživil rodinu. Ale abych odpověděla na Tvou otázku - ne, pokud k tomu nemáš zdravotní důvody, zproštěn některých předmětů být nemůžeš. A jestli si myslíš, že lze dopředu naplánovat, co budeš a nebudeš v životě potřebovat, tak se mýlíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pqm
Datum: 27.06.14 14:15
No to těžko, já si s daným vzděláním najdu dobře placenou práci vždy a můžu si plánovat (pokud tím druhé neohrožuji) co chci, je to povolání, u kterého si to jde naplánovat, a dokonce i to přesně určit (a taky že je). A svůj život si s dovolením budu plánovat sám, já chtěl jen odpověď na otázku.PS Díky za odpověď, jsi první, kdo přímo odpověděl.
Datum: 27.06.14 14:58
avatar

Budu ti držet pěsti, aby to "já najdu vždycky práci jakou chci" platilo i za 10, 20 i 50 let. Před 15 lety taky měla určitá povolání pro budoucnost vystaráno a dneska stojí ve frontě na pracáku. Může přijít třetí světová, může přijít diktátorský režim, může přijít cokoliv. Třeba jen to, že stejné povolání bude dělat plno lidí, a to plno lidí bude mít lepší schopnosti, znalosti a dovednosti (učili se i věci, které jim zdánlivě k ničemu nebyly). Ale jak je libo, je to Tvoje budoucnost ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pqm
Datum: 27.06.14 15:23
Kdybys jen věděla ty předměty (ty se ale dají z toho, co jsem napsal vyvodit...) a to zaměstnání, určitě bys tohle nenapsala, je hodně oborů, u kterých to co jsi napsala platí, ale ten můj to zrovna není. Je mi líto, ale zrovna teď pravdu fakt nemáš *smich* A jestli příjde 3. světová, lidé si mě budou vážit ještě více. PS jestli někoho cituješ, musíš dát do uvozovek přesně to, co řekl, jinak se to do uvozovek nedává
Datum: 27.06.14 17:44
avatar

No, tak nízko, abych Ti opravovala pravopis, se nesnížím. Tu ránu, kterou dostaneš, až se s tímhle egem budeš snažit projít dveřmi, uslyším až sem ;) PS možná tu pravdu nemám teď, ale kdo ví - třeba ji budu mít jindy. A třeba taky ne. Nemyslím si, že jsem neomylná ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.14 16:35
avatar

"No to těžko, já si s daným vzděláním najdu dobře placenou práci vždy"

S daným vzděláním - zatím nedokončeným gymnáziem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pqm
Datum: 27.06.14 20:47
S daným, ne aktuálním...
Datum: 27.06.14 23:24
avatar

Ano, já vím. Ono dané vzdělání zatím nemáš. Já myslím, že takto můžeš plánovat, až budeš mít VŠ diplom v kapse, dřív opravdu ne. V současné době jsi dokončil povinnou školní docházku, a to je na trhu práce velmi málo. Proto přestaň stavět vzdušné zámky a uč se všechno, co máš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ria®
Datum: 27.06.14 17:50
avatar

Svým způsobem se mi Tvůj přístup líbí, snad vydrží i po pár "držkopádech", které mohou přijít tak, jako u všech. :). Odpověďět na Tvou otázku Ti mohou jen Tví učitelé, když se jich zeptáš. Třeba se některý učitel zželí a připustí, že je pro Tebe jeho nudný předmět zbytečný a dá ti 1 za nic, ale při své nekonečné bystrosti by jsi měl vědět, že to tak nebude. ;)

Pěkný den.

doplněno 27.06.14 22:04:

Nauč se přijímat kritiku :) Nejsi ani první, ani poslední, kdo přišel na to, že některé předměty v budoucnosti nevyužiješ. Já jsem v devítce chtěla být známá profi malířka, k čemu mi pak byla většina předmětů, krom výtvarky? :D Než se dostaneš k tvému vysněnému povolání, budeš muset přetrpět ještě hoodně "nepotřebných" předmětů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pqm
Datum: 27.06.14 21:04
Já nikdy neřekl, že jsem neomylně bystrý, já nikdy neřekl, že se na předměty neučím (mám z nich za jedna), já neřekl, že jsem Bůh, tak už se vzpamatujte, já jen napsal, že jsou zaměstnání prospěšnější pro společnost (hasič, policista atd.) a zaměstnání neprospěšné pro společnost (nájemný vrah, drogový dealer). A taky zaměstnání, které budou podstatné i za války (třeba doktor a k čemu k sakru je doktorovi dějepis?!)
Datum: 27.06.14 21:16
avatar

Dějepis ve smyslu orientace v historických souvislostech je prospěšný každému, nejen doktorovi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.06.14 17:36
avatar

Milý sebestředný chlapče. Tady ti asi opravdu nikdo smysluplně neporadí, protože tvoje výjimečnost se těžko chápe. Dle všeho jsi již zralý a připravený. Možná jsi dokonce Vyvolený. Netrap se s ostatními průměrnými. Svatá Boží prostoto...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.06.14 17:48
avatar

Aha, už mi to došlo, škola dneska skončila, už není kde trollovat, tak to pojďme zkusit na poradnu...*uspech*

doplněno 27.06.14 21:23:

Safra, admin byl rychlejší... moc mě to mrzí, tohle jsem si zcela jistě chtěla přečíst :D :D :D *uspech*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.06.14 22:59

Musíš. Přečti si školní řád, bude tam nějaká hranice pro absenci (tj. kolik procent hodin můžeš chybět). U nás to bylo 35%, jinde to může být jinak.

A zvykej si. Nemysli si, že na VŠ budeš dělat jen to, co chceš. To stejné i v práci.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.