Zpomaluje studená voda tlení těl živočichů?

Od: Datum: 16.07.14 00:33 odpovědí: 3 změna: 17.07.14 12:47

Hádáme se s bráchou o toto: sledovali jsme film a našli tam v chladné vodě nafouklou mrtvou vydru. Dali jsme se do hádky, já si myslím, že když by se dostalo tělo mrtvého zvířete do ledové vody, tak se hned tak nenafoukne a nehnije - právě kvůli té chladné vodě. Brácha si myslí, že pod vodou právě hnije o to rychleji. Kdo má pravdu?!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bruk600*
Datum: 16.07.14 06:11

Dobrý den, teplota napomáhá rychlosti rozkladu a to platí i ve vodním prostředí. Rozklad organických látek probíhá za přístupu vzduchu (aerobní) a bez přístupu vzduchu (anaerobní). Ten bez přístupu vzduchu je znatelně pomalejší a vodní prostředí přístup vzdušného kyslíku značně omezuje. Ovšem s vyšší teplotou se oba procesy urychlují. Někde jsem se setkal s informací, že hrobníci měli hřbitovy, nebo jejich určité části, rozdělené a podřbívat se na stejné místo mohlo někde po 20 letech a někde až po 25-30letech. To bylo hlavně v závislosti na vlhkosti půdy - spodní vodě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: adolescent
Datum: 16.07.14 11:19

Díky moc já jsem včera večer našel podobný článek, jak píšete, protože jak jsem byl z té výměny názorů rozjetý a naštvaný, tak jsem se snažil to bráchovi vyvrátit :-D takže máte pravdu, i já a ještě jednou dík!

Datum: 17.07.14 12:47
avatar

jj, jak ví každý čundrák, skautská lednička skutečně funguje.

Vezmi maso, zabal ho do pytlíku, potop ho do vody v potoce. Vydrží déle než na vzduchu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.