Jak napíšu jedinečnou práci

Od: Datum: 24.06.14 06:56 odpovědí: 8 změna: 24.06.14 23:40

Ahoj lidičky, chtěla bych vás poprosit o nějaké tipy ohledně seminární práce. Profesor mi napsal, že ji můžu odevzdat později pouze v případě, že bude jedinečná/unikátní. Nemáte nějaké nápady, co byc tam třeba mohla napsat? Je to práce k druhému dílo autobiografie: Heinrich Stillings Jünglingsjahre :)

Předem děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.14 08:39
avatar

Není možné ji radši odevzdat v řádném termínu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 24.06.14 08:48

Z jeho odpovědi bych řekl, že ji nemůžete odevzdat :)

Protože ji smíte odevzdat pouze jako unikátní a to vy nejste schopen sám posoudit a on to posoudí až pak aniž by věděl, že unikátní je, tedy by ji neměl ani přijmout. Ale to je takový slovní fotbálek, protože Vám toto nemůže profesor sdělovat.

Mimojiné... na řádný termín už je pozdě, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 12:17
avatar

Neznáme nároky vašeho vyučujícího. :) Ale obecně: dobrá práce musí mít hlavu a patu - logické uspořádání, nějaké vlastní myšlenky a musí být jazykově na výši. Spíše než o unikátnost se snažte, abyste ji napsala kvalitně, a doufejte, že bude přijata (unikátnost je dost nejasný a ošidný pojem).

Jednou jsem na VŠ byla v podobné situaci. Vyučující se nejprve tvářila zcela nepřístupně, potom mi dala možnost napsat "unikátní práci" (nazvala to jiným slovem). Odevzdala jsem obyčejnou, dobrou práci, ze které byla tak nadšená, že o ní ještě půl roku mluvila. Potom se má člověk vyznat v učitelích. :)

Takže se snažte a nepropadejte případné panice! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 13:12
avatar

Já bych věděla, ale nebude se Vám to líbit: Vypněte internet a napište práci kompletně sama. Jedině tak bude naprosto unikátní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.06.14 15:39
avatar

Dovolila bych si nesouhlasit. :) Pouze vědecké kapacity jsou schopny bez studia dalších (sekundárních) zdrojů napsat kvalitní a unikátní práci. Internet, jako takový, sice není úplně nejlepší pomocný zdroj, ale i tak je užitečný. Navíc kvalita má vždy přednost před (úplnou) originalitou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 20:13
avatar

Tazatelka chce napsat jedinečnou/unikátní práci. V tom jí internet ani zdejší rady moc nepomohou. Podle mne by se tazatelka neměla nechat ovlivňovat.

doplněno 25.06.14 14:57:

Tak jasně, že musí studovat, ale já bych dala přednost knihovnám ... Určitě bych se neptala na cizí nápady - nešlo by o originální práci. Vyhnula bych se všem "Seminárkám" apod. (Věřte mi, že vím, o čem píšu. Výsledné práce často koriguji ...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 23:40
avatar

Záleží na tom, zda má být jedinečné kvalitou, či spíš originalitou. Řekla bych, že raději tím prvním. Nám učitelé na VŠ vyloženě přikazovali studovat sekundární zdroje; bez uvedení použité sekundární literatury nebyla práce přijata. Samozřejmě, my zde tazatelce nemůžeme dát příliš konkrétní rady (co a jak má do práce napsat). :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.06.14 22:40

Pokud to cháu správně.

Každá práce - seminární, bakalářská, diplomová či jiná musí být jedinečná, unikátní. Žádná kopie. Musí to být tvé dílo, ale můžeš citovat, ale musíš uvédst odkud.

A když se podíváš, kolik takových prací je, tak to udělat jde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.