Vloučení ze SŠ

Od: Datum: 20.06.14 14:27 odpovědí: 8 změna: 20.06.14 17:06

Dobrý den.
Vyloučili mě ze střední.
Už je to delší doba. (1,5 měsíce) A tak se chci zeptat... Mám ještě šanci jít na jinou školu?
Jestli má cenu se o to pokoušet.
Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.14 14:41

Proč bys neměl šanci? Ale měl jsi to řešit hned! Tak jednej! Běž se ptát, domlouvat, sezením nic nevyřešíš.

Ohodnoceno: 0x

Od: myse®
Datum: 20.06.14 14:48

ano, máš.

najdi si podobnou školu nejlépe stejný obor a zajdi se zeptat za ředitelem. máš na to ještě týden do prázdnin.

Od: jancak
Datum: 20.06.14 14:50

Jistě, že máte. Dostanete se na státní školy, kde mají volná místa. Též na většinu soukromých škol.

Nejlepší bude si vše dojednat do konce aktuálního školního roku. Takže moc času nezbývá. Přes prázdniny sice většina škol má vypsané úřední hodiny, ale lepší je řešit nástup v září hned.

Od: jancak
Datum: 20.06.14 14:57

Nevím, ve kterém jsi ročníku. Při nástupu na jiný obor do vyššího ročníku se dělají rozdílové zkoušky z předmětů,které jsi na původní škole neměl (odborné předměty). Když půjdeš na stejný obor, tak bez rozdílovek. Uznání předchozích ročníků na jiné škole je na řediteli.

Jestli jsi v prvním ročníku, tak jseš samozřejmě opět do prváku.

Na okraj ---máš placené zdrav. pojištění? Po vyloučení ze školy jsi ztratil status studenta a tímpádem stát ti neplatí zdravko. Takže úřad práce nebo zaměstnání nebo si platit zdravko sám 1148kč/měsíc. ÚP nebo samoplátce se musí hlásit na zdrav. pojišťovně

Datum: 20.06.14 15:01

A pokud si to neudělal, tak to řeš hned - máš dluh!

Od: morgan
Datum: 20.06.14 15:26

Děkuji všem! Moc si toho vážím!
Myslel jsem že mi to budou muset zařizovat rodiče. Byl jsem v prvním ročníku.
A chtěl bych jít na stejný obor. Školu už jsem objevil. Chci se ještě zeptat jestli se budu moct pokoušet o dálkové studium.
Našel jsem si prácí. Takže dálkové by bylo nejlepším řešením. No pokud by to nebylo možné musel bych samozřejmě nastoupit na denní formu studia, ale škola je daleko takže bych musel každý den dojíždět nebo jít na intr.
Chci jen říct že kdybych mohl pracovat a doma se učit a např. jednou týdně dojed na přeskoušení bylo by to skvělé.
A ještě jednou chci poděkovat za vaší ochotu, děkuji.

Datum: 20.06.14 16:27

Nepsal jsi, kolik ti je let ani ve kterém jsi ročníku. Do 18 let potřebuješ k zařizování školy rodiče

Při zaměstnání je vhodné dálkové studium. Teoreticky si můžeš přivydělávat i při denním studiu, ale časově nevím jak by to vypadalo

Status studenta při dálkovém/distančním/ večerním/kombinovaném studiu na SŠ máš do 26 let pokud NEJSI výdělečný činný, NEPOBÍRÁŠ podporu v nezaměstnanosti/ při rekvalifikaci

Výdělečnou činností se myslí pracovní poměr od 2500kč/měsíc, DPČ od 2500kč/měsíc a DPP od 10 001kč/měsíc. Takže pokud si vyděláš nad tyto částky NEMÁŠ status studenta a ztracíš všechny studentské výhody. Včetně daňového zvýhodnění na studenta

doplněno 20.06.14 16:30:

Při denním studiu SŠ je status studenta vždy až do 26 let

Datum: 20.06.14 17:06

Rodiče to budou muset podepsat, ale proč by za tebe měli řešit tvé problémy? Pokud si školu najdeš a s jejím ředitelem dohodneš sám, ušetříš rodičům čas a rovnou ukážeš, že to se studiem míníš vážně (že se nebudou opakovat problémy, pro které jsi byl vyloučen).

Dálkové studium možné je, ale ne každá SŠ tuto možnost nabízí. Spíše jsem se setkala se studiem večerním, s dálkovou formou až u nástaveb po skončeném učebního oboru.

O tomto se informuj na vedení vybrané školy. Pokud by dálkové studium na zvolené škole nebylo možné, poptej se ještě na možnost individuálního studijního plánu.

Přes prázdniny se toho zpravidla moc vyřídit nedá, takže jednej hned, případně budeš muset pokračovat po 20. srpnu - v přípravném týdnu a začátkem školního roku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.