Nelze vrátit tabulky

Od: Datum: 17.06.14 07:29 odpovědí: 5 změna: 17.06.14 13:53

Zdravím. Touto dobou známkujeme učebnice a já jsem tabulky úplně doničil, ale vzhledem k tomu, že mají už přes 10 let a dostávají se na celý 2.stupeň, bylo jasné, že se to stane. NO chci se zeptat, když mi učitelka řekla že mám koupit nové, i když ty staré jsou sice kaput, ale všechny stránky, které se na základce používaly jsou tam, tak nemůžu nikde sehnat. Můžu mít z toho, že neodevzdám nové tabulky nějáký průser?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 17.06.14 09:23

Zdravím, nejsou to takové ty modré A5 tabulky pro ZŠ, tlusté cca 3 cm? Pokud ano, tak ty už jsou asi vyřazeny a netisknou se nové. My jsme u takto starých učebnic praktikovali záchranné lepení, tj. vlepení všech listů a pokud desky jsou kaput, tak jsme udělali nové z tvrdého papíru nebo pouze podložili rohy trojúhelníky z tvrdého papíru. Určitě nás nikdo nenutil za polorozpadající knihu již při výdeji na konci kupovat novou.

Zašel bych za paní či panem v knihovně (jestli máte), případně za osobou ve skladu učebnic a zeptal se co s tím. Jinak pokud knihu neodevzdáte či nenahradíte byl do problém v evidenci knih. pokud kniha má již vzadu plnou tabulku o užívání případně nějaké řádky přes, tak je jasné, že ideální nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.06.14 09:27
avatar

Dobrý den, nevím, jak je to nyní, ale za mého mládí se taková učebnice odepsala nebo se (spíše při ztrátě) musela zaplatit. Myslím, že když se dohodnete na zaplacení učebnice, tak žádný problém nebude. Zkuste se dohodnout s paní učitelkou. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.06.14 12:25
avatar

Tak takovéhle předměty se postupně odepisují, podle mne v současné době bude zbytková hodnota nulová, takže byste měl vrátit ty trosky jako základ k formálnímu odepsání, které by knihovna (či kdo tam účetně za to odpovídá) skutečně následně provedla. Jinak by to bylo, kdybyste tu knihu úplně ztratil, pak by možná mohli vyžadovat její zaplacení nebo nahrazení novým výtiskem, ale nemyslím si, že by mohli trvat na novém výtisku. To víte, musíš je velký pán, ale nemůžu je větší.

Pro paní učitelku (i pro školu jako takouvou) by bylo samozřejmě nejlepší, kdyby dostala novou, ale řekl bych, že byste pak měl sám dostat nějakou náhradu. Ale nedoporučuji jít do toho nějak tvrdě od začátku, prostě pokudit se o dohodu. Asi v tomto duchu: koupit to nejde, bylo to staré, nejde to odepsat? Ona pančitelka to sama asi odepsat nemůže, ona prostě ty knihy rozdává a pak je vybírá zpět, ale mohla by to zařítit. Pokud ovšem nechce nebo nenví jak, ptal bych se, za kým mám jít (za hospodářem?), prostě nehádat se, nenadávat, ale neustoupit při první známce odporu. Ale ještě bych zkusil antikvariáty.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: asd*
Datum: 17.06.14 12:59

Koupit nové je nesmysl, s tím bych učitelku (slušně) poslal do háje.

Knihy mají nějakou životnost, tj. za používanou knihu nemůže škola chtít plnou cenu. Zbytková cena bude nižší, po 10 letech možná i 0. Domluv se s hospodářem školy jaká je zůstatková cena a tu zaplať, salát podle dohody buď odevzdáš nebo ti zůstane...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.14 13:53

Děkuji, tato odpověď mi nejvíce pomohla.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.