Jak přestoupit

Od: Datum: 15.06.14 21:38 odpovědí: 9 změna: 23.06.14 20:44

Chtěla bych se zeptat jestli by šlo přestoupit z gymnázia na jiné gymnázium, bez příjímaček nebo nějakých testů. Mám problémy se spolužákami, se kterými se nikdy na ničem neshodneme. Od učitelů nic nechápu, a někteří učitelé sami nechápou co nám vlastně dávají za výklad. Matematiku nám vysvětlují jako kdyby jsme byli třeba o 2-3 roky starší apod. Stěžuje si víc lidí, ale mě už to nebaví, tak se ptám zda by to šlo. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.14 21:41
avatar

Přestoupit se určitě dá, jestli tě nechají bez nějakých testů jen tak, to už bude záležet na konkrétním gymnáziu. Nějaké si najdi, navštiv a poptej se. A možná by to chtělo trošku zapracovat i v češtině ;)

doplněno 15.06.14 21:46:

no nejsem si jistý, jestli se o prázdninách do školy dostaneš, šel bych tam spíš teď ke konci roku :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vj*
Datum: 15.06.14 21:44

Děkuji. Není problém v tom kdybych si to zařizovala o prázdninách? (momentálně mi je jedno, jak vypadá moje čeština :D. jsou tu i horší češtináři :) )

Od: vj*
Datum: 15.06.14 21:46

Bývají úřední hodiny na každé škole :)

Datum: 16.06.14 18:59

Ano, úřední hodiny bývají, ale vše se ti daleko více protáhne - úh jsou tak jednou za 14 dní, občas tam není pověřená osoba, jsou dotazy/problémy. Někde probíhají opravy, ale někdo tam bude, to zase ano, ale nemusí to být ten, koho ty potřebuješ.

Pokud máš školu aspoň vytipovanou - napiš email/zavolej. Jinak - budeš k tomu potřebovat rodiče, protože sám školu jen tak změnit nemůžeš.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vj*
Datum: 17.06.14 14:09

Ani by mě nenapadlo zařizovat to bez rodičů. Děkuji. ;)

Datum: 17.06.14 15:11
avatar

Máš problémy se spolužákami i s učitelami! Ještě, že ne se školníkami. *smich*

Nevěř tomu, že najdeš nějakou školu, kde si budeš bez učení a bez problémů vesele tučnět v lavici, učitelé Ti budou zadarmo sázet jedničky a spolužáci tě budou drbat za uchem a nosit Ti dobré svačiny.

Jsou 2 možnosti:

1/ buď na to máš. V tom případě vydrž na škole, kde jsi, obuj se do toho a ukaž, co v Tobě je. Život, to je neustálé překonávání překážek. Ale jak je potom člověku dobře a váží si sám sebe, když se mu podaří tu překážku zvládnout!

2/Nebo na to nemáš a v tom případě neuvažuj o jiném gymnásiu. A jdi na učňák, třeba na prodavačku. Jít z gympl na gympl to je jako z bláta do louže. Gympl pokaždé zlstane gymplem a co Ti dělá problémy na této škole, bude Ti dělat problémy i na jiné. Osnovy jsou všude stejné.

A nevěř tomu, že někde je nějaký ideální kolektiv. Všude jsou jen lidé, s některými si prostě porozumíš a s jinými ne. V nové škole by to bylo stejné. Nebo si myslíš, že by všichni respektovali, co ty řekneš a sdouhlasili s tím? Tomu nevěř. Vždycky je někdo v opozici.

Tak se vzpamatuj a dokonči to, co jsi začala. Hodně štěstí a taky rozumu. Budeš ho potřebovat. Jaga.

K tomu, že nemáš ráda svůj současný kolektiv. Na táboře, když jsem byla vedoucí, jsme vymysleli takovou hru. No spíš takové přátelské pošťouchnutí. Když byl někdo nafouklý, nezapadal do kolektivu a nerespektoval názory jiných, myslel si, že si s ostatními nerozumí a trval na svém názoru, chodili jsme postupně k němu, jeden za druhým, klaněli se s vážnou tváří a říkali mu: Óóóó, jak jsi MOCNÝ!

A když se šel klanět ten poslední, řekl: Óóóó, jak jsi NEMOCNÝ! Většinou to dopadlo tak, že se dotyčný nakonec rozchechtal, podal si s námi ruce a nepříjemnost byla zažehnána.

Podej si ruce se svými spolužáky a snaž se je pochopit. Oni jistě chápou Tebe. A je jen na Tobě, jak zapadneš do kolektivu. Nemůže být 25 žáků ve třídě špatných a jediný /Ty/dobrá. Jistě ten poměr je jiný.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vj*
Datum: 19.06.14 19:19

Moje problémy se spolužákami jsou opravdu problémy. To co se u nás děje není normální, několikrát se to řešilo a myslím si, že jiná třída bude určitě lepší. Mimochodem děkuji za názor ;). Je k zamyšlení.

Datum: 20.06.14 00:51
avatar

Vzhledem k tomu, že jsi úspěšně absolvovala ZŠ, je hanba, že neumíš správně skloňovat (správně se "spolužáky"). ;) Než půjdeš někam jinam, hleď se to doučit! Vypadá to opravdu hrozně.

Moje sousedka v lavici (na základní škole) si rovněž pletla skloňování, ovšem ona měla z češtiny za 4 a šla na učiliště.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vj*
Datum: 23.06.14 20:44

Na základce jsem ani nebyla, z češtiny mám za 2 ;). A teď momentálně je mi jedno jak píšu, moje otázka byla směovaná na přestup :) . Ale diky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.