Studovat (dřít) v padesáti, proč ano?

Od: Datum: 14.06.14 12:38 odpovědí: 4 změna: 14.06.14 14:25

Ahoj, zajímá mne váš názor. Je mi pade a v září jsem začal dálkově studium Bc. Měl jsem mohutnou motivaci a chuť, vyjma některých praštěných předmětů mne to bavilo, i matiku jsem si oblíbil. V domnění, že jsem připraven v matice na trojku stopro, jsem šel a písemku stejně nezvládl. Jsem nemocný na deprese a po čtvrté zkoušce (té matiky), jsem se zhroutil vyčerpáním a už se nevzpamatoval. Studium jsem musel přerušit. Doktorka mi naznačila, že s mou diagnosou to s velkou pravděpodovbností nedám. Pro informaci, v mém případě bych se k úspěchu musel proučit tři hodiny denně průběžně, před zkouškou víc. Po této zkušenosti si troufám tvrdit, že 1/3 titulů u nás jest podvod na různé způsoby. Ale to jsem odbočil. Takže asi skončím. Je tady ale ještě možnost začít "jen" VOŠku, ale tak nějak už nevím, jestli to vůbec má nějaký smysl. Co vlastně s VOŠkou ekonomického směru? Jen tak pro zaplácnutí volného času?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.14 13:17

To musíte vědět jenom vy sám, jestli vám titul k něčemu bude. Pokud byste měl kolabovat, a "studijní" nápor by se odrážel na vašem zdraví, tak podle mého názoru nemá studium smysl.

Čas se dá, jak píšete "zaplácnout" i příjemnějšími věcmi...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.06.14 14:12

Mé dceři sice "pade" bude za dva roky,ale s manželem se dali do studia VŠ,i když jsem jim to vymlouval,seč jsem mohl.Ale ono se jim to hodí v podnikání,rozsah jejich činnosti je možno s VŠ vzděláním poněkud rozšířit.Snacha si také v tak pozdním věku dodělala aspoň magisterské vzdělání.Jako vrchní sestře ji to určitě přijde vhod,když se budou snižovat stavy,přijde na řadu poslední.Takže smysl to má.Někdy mám pocit,že důchodci,co si dělají "Univerzitu třetího věku",by měli

posoudit,zda toto je pro ně to pravé. Řada se do sedmdesátky dočkala titulu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.06.14 14:13

VOŠ má též smysl...v některých oborech mají raději absolventy VOŠ než VŠ, jelikož na VOŠ je více praxe. Mám pár známých, mají pouze titul DiS. z VOŠky a celkem mi připadá, že jsou v práci spokojení. Dělají v podstatě podobnou či možná stejnou práci jako Bc.

Asi taky záleží, jak je člověk schopný se prosadit...

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 14.06.14 14:25

Studium opravdické vysoké školy je náročné. Náročné je pro mladé, ještě náročnější pro starší. Kdyby Vás mělo připravit o zdraví, vyprdněte se na něj. Jinak ho zkuste brát jako něco, co Vás prostě baví, a na výsledku sice záleží, ale ne moc. Ona je to koneckonců pravda.

Je možné, že VŠ bude nad Vaše síly. Kdybyste měl přesto chuť do vzdělávání, tak klidně zkuste tu VOŠku. A jestli to má význam? Má. Přece Vás to baví. A kromě toho byste pak možná sehnal lepší práci (nebo práci vůbec). A také by se mohlo stát, že se tou VOŠkou dostanete do "studijního rytmu" a pak uděláte i tu VŠ.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.