Kam na školu?

Od: Datum: 09.06.14 16:27 odpovědí: 6 změna: 09.06.14 21:18

Dobrý den, potřebuju pomoct na jakou školu mám jít. Chci pracovat jako sociální pracovnice- dávat dávky na živobytí, kolství, na důchod atd...Nchci pracovat jako sociální pečovatelka o staré lidi v domově důchodců. Prosím poraďte mi jak se ta škola jmenuje... Jestli mám jít na gympl nebo na sociální školu nebo na jinou . Děkuji. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.14 16:53
avatar

V tom případě se zaměř na Střední pedagogickou školu, či Střední odbornou školu pedagogickou, nebo jak se to teď jmenuje, obor Humanitární a výchovná činnost, případně gympl a poté se ucházet o místo.

A promysli si to dobře, tak máma a kamarád dělají vedle sebe na pracáku, ona nezaměstnanost plus přiznání dávek, on výplata soc. dávek. Oba dva jsou denně slovně napadáni, uráženi, je jim vyhrožováno a výjimkou nejsou ani fyzické útoky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.14 17:03

názvy škol jsou různé (nemusí mít v názvu pedagogická), důležitý je obor

Úřednice mívají často tituly DiS (diplmovaný specialista z VOŠ) nebo Bc. (bakalář z VŠ). Takže můžeš jít na gympl a po maturitě si vybrat další studium (sociální činnost, veřejnosprávní činnost, právní administrativa...)

SŠ oborpro úředničinu je nejvhodnější Veřejnosprávní činnost (dost zaměřeno pro úředničinu včetně úp atd...) Z tohoto oboru je dost těžké najít práci, je lepší dodělat si pak VOŠ nebo VŠ studium

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 19:16
avatar

Přesný název školy, o kterou máš zájem je střední škola sociálně právní. V Praze je např. v Přípotoční ulici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 20:42
avatar

Střední školu sociálně právní, veřejnosprávní činnost nebo gymnázium. Gymnázium je podle mého názoru nejlepší, protože se po úřednících čím dál častěji vyžaduje VŠ, na niž tě gymnázium připraví nejlépe. Nemluvě o tom, že se během 4 let mohou tvé zájmy dost změnit.

Pro zamýšlený obor není vhodná střední pedagogická škola.

doplněno 10.06.14 18:05:

To je nějaká novinka, že střední pedagogická škola připravuje i pro práci v této oblasti? Dříve připravovala učitelky MŠ a vychovatele.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.14 21:14
avatar

Opět nemáte pravdu. Humanitní větev pajdáku je určená i pro sociální pracovníky, co vyplácejí dávky aj. Maturanty tohoto oboru znám tři, dva pracují právě v těchto oborech, jeden přešel pdo soukromou firmu.

Neuvádějte prosím své dojmy jako fakta.

doplněno 09.06.14 21:19:

Děkuji, třída humanitky byla vedle nás, tak vím, co měli za náplň studia a uplatnění. Není to sice klasická škola zaměřená pouze na sociální činnost, ale jak jsem psala, znám několik absolventů, co tuhle práci vykonávají.:)

doplněno 09.06.14 21:22:

A ještě doplním, třeba ten "náš" bývalý obor humanitní výchovy byl přejmenován díky sloučení škol, nyní se jmenuje přímo Sociální činnost http://www.gymspgs.cz/index.p…udijni-obory/socialni-cinnost , což myslím hovoří za vše:).

doplněno 10.06.14 18:22:

Nastupovala jsem na SŠ r. 2002 a už tehdy tam byl otevřený výše zmíněný obor Výchovná a humanitární činnost, byl tehdy pár let nový. Žádná převratná novinka to tedy nebyla, aspoň na této škole.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.14 21:18

martinaa ---souhlasím s Vámi. Podle mě je úplně jedno, jak se škola jmenuje (může být i pedagogická). Důležité je, jaké má obory

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.