Dálkové studium(dodělání maturity)Nový Jičín

Od: Datum: 09.11.12 10:29 odpovědí: 7 změna: 11.11.12 23:41

Dobrý den,je mi 35 a chtěl bych si doplnit vzdělání o maturutní zkoušku. Pocházím z okresu Nový Jičín a potřeboval bych poradit s výběrem školy.Vyučen jsem v gastronomii,ale nepracuji v oboru ani v příbuzném oboru.Potřeboval bych dálkové studium s docházkou tak jednou za týden,doba studia 2-3 roky.Maturitním vysvědčením by se mi otevřely další dveře v oblasti zaměstnání.děkuji za rady. Jan.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.12 10:51

Co hotelovka ve Frenštátě?

Od: jannebolihonza
Datum: 09.11.12 13:24

Bylo by to asi nejbližší k mému oboru kterým jsem se vyučil,ale přes deset v oboru nepracuji a nevím zda se tam dělá maturita i s praktické části.měl jsem na mysli nějakou školu kde je jen učení a ne praxe.Ale děkuji za radu.Jan.

Od: luke237
Datum: 09.11.12 13:29

Nechapu, co presne od skoly potrebujes. Znalosti to urcite nejsou. Na co ti bude papir? Chystas se zmenit obor, ve kterem ted pracujes? Vazne potrebujes dolozit stredosklske vzdelani, aby jsi mohl postoupit vyse na kariernim zebricku ve sve soucasne profesi?

Od: jannebolihonza
Datum: 10.11.12 13:16

Bohužel je to tak,pokud chci na vyšší post,musím mít maturitní vysvědčení,i kdybych byl sebelepší,takto se u nás ve firmě přemýšlí.Ale i pro případ jiného zaměstnání se jinak dívají na uchazeče s maturitním vysvědčením než na výuční list.prostě to tak chodí.

Od: luke237
Datum: 11.11.12 02:41

Jses ze skoly 17 let. Pochybuju, ze nekoho jeste ve tvem veku zajima, na jakou skolu jsi chodil, zvlaste kdyz se uchazis o misto v oboru, ve kterem jsi poslednich 10 let pracoval.

Zamestnavatele nezajima, ze jsi delal pred 10 rokama, protoze si z te doby stejne uz skoro nikdo nic nepamatuje. Nektere firmy nechteji ani prijimat lidi, kteri danou praci nedelali dele nez rok (kdyz napriklad byli dlouhodobe nezamestnani nebo docasne vzali jinou praci).

Z toho mi plyne, ze priste ve svem zivotopisu zdurazni spise zkusenosti, nez vzdelani (napis jen: 1995 - SOU hotelove sluzby nebo jak se to jmenovalo) a pak venuj vetsi cast papiru tvym pracovnim zkusenostem za polednich 17 let.

Na druhou stranu tohle ti moc nepomuze v soucasne praci, kde z nejakeho duvodu chteji maturitni vysvedceni. Jestli je to soukroma firma (a ne statni urad), tak bych rekl, ze tam stejne pro tebe psenka nepokvete. Zjevne proti tobe neco maji a oficialne to svadeji na "nedostatek vzdelani". Bud nejsi v soucasne pozici tak dobry, aby jsi mohl postoupit vyse, nebo ti chybi neco na to, aby jsi postoupit mohl (zkusenosti, dobre chapani behu firmy, respekt mezi kolegy, kterym by jsi treba sefoval, dobra znalost jazyka, schopnost reprezentovat firmu pred zakazniky, ... nebo ja nevim, co se od cloveka v te vyssi pozici u vas ocekava).

Datum: 11.11.12 23:41

vsichni se divaji hlavne na uchazecovu praxi, napr vydavatelstvi asi tezko prijme na post artdirektora casopisu nekoho, kdo ma 30 let, byt sebelepsi 2 umelecke skoly, a nikdy v podobnem prostredi nepracoval...

Datum: 11.11.12 12:26

Existují soukromé střední školy, které nabízejí dvouleté denní nebo tříleté dálkové (návštěva jednou týdně) nástavbové studium. Podmínkou k přijetí je výuční list z jakéhokoliv tříletého učebního oboru.

Nevýhodou je školné a nutnost dojíždění (školy nejsou všude), přesto by to pro Vás mohlo být řešení. (U státních škol byste pravděpodobně musel začít od začátku, což by znamenalo studovat dálkově celých 5 let.)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.