Dýchání při větru

Od: Datum: 05.06.14 21:41 odpovědí: 5 změna: 06.06.14 12:55

Prosím o pomoc s otázkou : Proč se nám při silném bočním větru špatně dýchá? (Fyzikalne vysvetlit) Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.14 06:31

No já si toho ještě nevšimnul, ale může to být způsobeno tím, že když vzduch obtéká hlavu (těleso) ze strany, tak v místě úst má rychlejší proudění a dochází tam ke snížení tlaku podobně jako na horní obtokové straně křídla.

doplněno 06.06.14 06:41:

Jinak pokud bys chtěl jít do hloubky, tady máš elaborát o obtékání těles

http://www.vscht.cz/uchi/ped/…/materialy/obtekani_teles.pdf

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.06.14 11:34

No a dýchání při silných větrech, to už je úplná katastrofa.

Datum: 06.06.14 12:45

Podle mě neexistuje fyzikální důvod, proč by se mělo při bočním větru špatně dýchat. Něco sice naznačil @ernie , ale vzhledem k běžným rychlostem větru, obvyklému tvaru hlavy a velikosti a rozmístění dýchacích otvorů ten vliv je podle mě zanedbatelný (v porovnání s šikmým nebo protivětrem).

Datum: 06.06.14 12:51

No, pravdupovediac, při ofukování z boku je ten rozdíl tlaků největší. A problém podtlaku je v tom, že tělo není příliš vybaveno k násilnému nádechu.

Ale v běžných podmínkách je to spíš záležitost psychická.

Od: ben®
Datum: 06.06.14 12:55

Dobrý den, tak, já jsem tento jev u sebe pozoroval opakovaně, ale přesné fyzikální vysvětlení jsem neřešil. Já tomu říkám, že "vítr odfoukne kyslík" . Možná bych to přirovnal k jevu u fixírky - patrně to bude o tom tlaku nebo vztlaku či podtlaku. Zdravím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.