Třídní učitel I.stupeň

Od: Datum: 05.06.14 10:42 odpovědí: 8 změna: 12.06.14 20:32

Prosím o názor ...od 4.třídy budou žáci rozděleni podle zaměření do nových tříd a třídy umístěny na druhý stupeň...třídní učitel je bude mít jen na jeden předmět (bude se to ale týkat jen jedné třídy,tak druhá bude mít třídního na většinu předmětů) - tudíž nebude třidu dobře znát,nebude s ní v podstatě v žádném užším kontaktu atd...na další předměty se jim budou učitelé také střídat...ředitel školy s rodiči o tom nechce diskutovat..vše je prý otázkou financí..a rozdělení stávajicích kolektivů,změna třídního učitele a střídání učitelů je prý OK. - děti si prý zvyknou...myslím si,že ve 4.třídě by ještě svého třídního učitele potřebovali nejen jako prevenci šikany,ale i někoho kdo jim pomůže nový kolektiv trochu stmelit a i to že se to bude týkat jen jedné třídy je trochu zavádějící...není těch změn hodně?...lze tuto situaci vůbec nějak řešit? Díky za názory případně rady..T.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.14 16:27
avatar

Zdravím, je to jen můj osobní názor, ale jsou to čtváci, ne mimina ze školky. Kolektiv si dovedou stmelit sami, party a partičky tam budou vznikat tak jako tak. Předpokládám, že je bue mít třídní na jeden z hlavních předmětů -? - tím pádem by je měl vídat každý den. Nás měla třídní na dva předměty, a to češtinu (každý den) a občanku (jednou týdně), a taky jsme přežili.:) Nebyl žádný problém a rozhodně jsme my ani rodiče neměli pocit, že bychom od třídní byli nějak zanedbáváni. Také bude mít třídní určitě třídnické hodiny a uvidí se s nimi na všech dotupných akcích třídy a školy, takže "nebude s ní v žádném užším kontaktu" není pravdou.

Popravdě ale moc nechápu, proč jedna půlka bude mít třídního více a druhá méně, to je na hlavu postavené. Pokud se vám to jako rodičům nelíbí, jistě můžete podat písemnou stížnost, na to máte právo. Otázkou je, jestli se pak něco stane.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.06.14 20:42
avatar

Měli jsem minulý rok podobnou situaci, a to dokonce ve 3. třídě, střídalo se tam 6 učitelů. Ano, pro děti je dlouho, možná i na 2. stupni, lepší, když mají třídního na co nejvíce předmětů. Pokud jste rodiče, nic moc s tím neuděláte - ono někdy skloubit úvazky učitelů je neřešitelná záležitost, pak to vypadá takto. Věřím, že byly vyzkoušeny jiné možnosti, které by byly optimálnější - střídání učitelů takhle brzy nechce nikdo dobrovolně. Možná bych zašla za třídní(m) s tím, že mi toto dělá starosti, prostě se ujistit, že se o tu třídu postará. Stačí tam zajít o přestávce, udělat si třídnickou hodinu, dozorovat je na obědě, ale to už tomu učiteli říkat nemusíte ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.06.14 13:13

Myslím, že s tím nic neuděláte. Nikde není dáno, kolik hodin musí třídní odučit ve své třídě. Prevenční funkci zastane učitel češtiny, matematiky nebo angličitny - žáci ho mají (téměř) každý den. Učitelé na problémy jako je šikana upozorňují své kolegy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: titty
Datum: 09.06.14 07:04

Díky moc za názory..ono jde prostě spíš o to,že nás jako rodiče zaskočilo jednání ředitelky..o tom,že budou třídy rozděleny nám sdělila v březnu..bez jakéhokoliv upozornění a následné komunikace - jinak rozdělení tříd podle zameření probíhalo běžně až od druhého stupně a s tím jsme děti do této konkrétní školy i zapisovali. Tam už se jim učitelé i střídali ..najednou přišlo toto rozhodnutí..A pak jsme se dozvěděli i o tom,že každá třída bude mít jiné podmínky...ale i tuto informaci nám ředitelka nedala sama od sebe.. ..pokud si budeme stěžovat na její neosobní přístup k nám jako k rodičům asi tím maximálně "zavaříme" dětem a hlavně asi ani není kde a komu si stěžovat...prostě to je o lidech...

Datum: 09.06.14 07:17
avatar

U nás existuje stále SRPŠ a myslím že kdybysme se šprajcli, tak ředitel ustoupí. Stačí sabotovat všechny akce školy co nejsou povinné. Takže žádný sběr, akce, příspěvky do fondů atd. Ale to až po tom co by s vedením nebyla rozumná domluva.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.06.14 19:48
avatar

To mi nepřipadá jako dobrý příklad dětem. I když jednání ředitelky není asi úplně v pořádku, pořád je možné, že situace vznikla nestandardní sestavou učitelů, jejich aprobací, a možností úvazků. Pak by se rodiče nedokopali ničeho. A vidět se ve třetí třídě na posledním místě ve sběru, protože rodiče sabotují akce školy, je k těm mrňatům krajně nefér, i kdyby ředitelka byla naprostá *****.

U nás jsou z 12 učitelů 4, kteří mají aprobaci (dávám příklad) M-Z na 2. stupeň a učí PŘ-VL-ČJ na prvním. Ono když můžu učiteli nabídnout 14hodinový úvazek, tak si moc vybírat nemůžu. Kdo to vezme, ten to vezme, aprobace neaprobace.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.14 19:58
avatar

Přesně tak. Jediný, kdo na uraženého papínka doplatí, jsou děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 20:32
avatar

Tak tak. Ale na druhou stranu nemůžeme vědět, jestli v tom není něco jiného (opravdu nějaký záměr nebo neschopnost ředitelky). Nicméně se domnívám, že i kdyby ona chtěla, tak TEĎ už s tím opravdu nic neudělá.

U nás se dějí teď velké změny (asi 4 noví učitelé, 2 vychovatelky a vedoucí školní jídelny a MOŽNÁ! - doteď nevíme! - asistent pedagoga), a co se dělo při postupném náboru těch nových učitelů, to si nikdo nedokáže představit. Ty nekonečné kombinace toho, na co má každý vyučující aprobaci, co by učil rád, ale aprobaci nemá, kolik hodin mu dát a ve kterých třídách, zda zbydou hodiny pro ty nové (aby se nestalo, že mu vyjde 19 hodin a on řekne "no do toho vám nejdu, to je málo"), jestli mu dát/nedát nějaké funkce, které by jej zbavily části úvazku... šla mi z toho hlava kolem a to jsem se toho přímo neúčastnila, jen mi o tom kolegyně, která úvazky sestavuje, vyprávěla. Ale to už jsme mimo téma...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.