Elektrický proud písemka !

Od: Datum: 01.06.14 18:03 odpovědí: 3 změna: 01.06.14 18:17

Dobrý den, za 2 dny píšeme velkou písemku z Fyziky na Elektrický proud a pan Učitel nám zadal spoustu otázek ale s těmito si nevím rady.

Co je to EEG EKG

A jak by jste vysvětlili pojem Akumulátor

Předem děkuji za odpvědi Elík

PS: Jestli znáte nějakou stránku s obsahem fyziky pro 6-7 třídu byla bych ráda za odkaz Děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 01.06.14 18:13

EEG - elektro encefalo graf (píše se dohrodamy elektroencefalograf) ve kterém je slovo cefalo nebo česky kefalo což je za latiny mozek - snímání elektrické aktivity mozku - na hlavu se nasadí gumová čepička s mnoha různými kovovými špuntíky, které se dotýkají kůže hlavy a na ně jsou připojené dráty do snímače elektrické aktivity - elektroencefalografu a tím se snímá aktivita mozku například v klidu nebo při blikání světel apod.

EKG - elektro kardio graf (píše se dohromady elektrokardiograf) ve kterém slovo kardio znamená srdce - snímání elektrické aktivity srdce, která se snímá několika vodiči připojenými na hrudník, na levou ruku, na pravou ruku, na levou nohu a pravou nohu. Výsledkem je křivka tak zvaný elektrokardiogram ze které lékař zjišťuje funkci jednotlivých fází tlukotu srdce vlna pé, qvé, er, es a té (QRS - na googlu najdeš jako QRS komplex)

Akumulátor je zařízení ve kterém se něco hromadí, akumuluje. V elektrotechnice je to elektrický článke, který se dá na rozdíl od obyčejného článku znovu nabíjet. Obyčejné tužkové články (baterie) jsou zinkouhlíkové a nejdou nabíjet, zatímco články NiCd (niklokadmiové), NiMH (nikl metal hydridové) a další se dají nabíjet.

Baterie je sada několika článků. takže akumulátorová baterie v autě je složena ze 6 článků po 2 V a má dohromady 12 V. Akumulátory jsou například v autě, v mobilních telefonech, tabletech apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 01.06.14 18:17

Pro ilustraci si do googlu zadej slovo EEG a zobrazí ti to hned obrázky. Totéž u EKG a AKUMULÁTOR

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.14 18:15

Nejjednodušší kouknout na wikipedia a tam zadat co potřebuješ,nebo google

http://en.wikipedia.org/wiki/Electroencephalography

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.