Lze neklasifikovat kvůli jednomu testu?

Od: Datum: 31.05.14 18:10 odpovědí: 10 změna: 31.05.14 22:00

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli mi může dát učitelka "N" na konci školního roku pokud nenapíšu jeden velký test na 75% i přes to že mám všechny ostatní známky splněné a to nejhůř na 3. A absenci mám také v pořádku. Jde jen o tenhle test, u kterého chce 75% a vyhrožuje nám neklasifikací.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.14 18:19
avatar

Kvůli jednomu nenapsanému testu neklasifokovat může, ale 75% je docela hodně (tak 60% nejvíc). Na jaké škole jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: niky*
Datum: 31.05.14 18:26

na gymplu ...to já bych si ten test napsala ale právě že nevim jestli to zvládnu na 75%

Datum: 31.05.14 18:29
avatar

Neklasifikovat, pokud máte všechny testy napsané (i kdyby na 0%), nemůže. Neklasifikace je pro případ, že nejsou podklady pro klasifikaci. Může ten test považovat za důležitý pro klasifikaci, takže když jej nebudete psát vůbec, tak možná (i když i tam je to na hraně), ale pokud jej napíšete, nemůže neklasifikovat. Může stanovat 75% jako hranici pro určitou známku (i třeba 4, pokud je test lehký a zahrnuje určité typy cvičení, např. ve kterých můžete získat body tipováním), ale neklasifikovat nelze.

V případě, že vyučující bude na neklasifikaci trvat i v případě, že podklady pro klasifikaci máte, chtělo by to citlivého vyučujícího, ke kterému můžete být otevření, a který se za vás bude angažovat. Kolegiální nátlak je lepší, než hned běžet za říďou. I když ve velkých školách to asi problém není.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.14 19:33
avatar

Tentokrát s Naufrago tak úplně nesouhlasím. Podle mne záleží na tom, o jaký test jde a o to, jak jsou na škole nastavena kritéria.

Co míníte obratem "velký test"? Je-li podmínkou test napsat, napište jej. Situaci bych začala řešit až v případě, že byste nedosáhla 75 %.

------- Učitelé občas něco jiného říkají a něco jiného myslí. Pohrůžka nekvalikací je podle mne určena těm, kdo by se napsání testu chtěli vyhnout (stejně jako Vy se bojí, že nezvládnou 75 %).

Pokud někdo dosáhne méně než 75 %, může třeba obdržet horší hodnocení na výročním vysvědčení, ale neklasifikace to asi nebude.

---- Já jsem pro takové případy měla s ředitelem školy dohodnutý náhradní termín na páteční odpoledne a že v náhradním testu bude obtížnější zadání. (Na testy mi chodili všichni.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: niky*
Datum: 31.05.14 19:49

test je gramatiky z AJ za dva roky ...teď v úterý je opravný termín a podle učitelky musím mít z něj 75% jinak mám neklasifikaci

Datum: 31.05.14 19:52
avatar

Ivzez, jste si jistá? Budu mít všechny známky a učitel mi dá N? To je strašná blbost. Samozřejmě, kde není žalobce... ale pokud by se zjistilo, že žák/student má všechny testy a další úkoly, které jsou pro klasifikaci potřeba, myslím, že to tomu vyučujícímu neprojde.

doplněno 31.05.14 19:52:

Plus samozřejmě docházka, k těm testům a úkolům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: niky*
Datum: 31.05.14 20:02

no právě...všechno mám splněno a stejně mi hrozív s "N"

Datum: 31.05.14 22:00
avatar

A zcela jasně bylo řečeno, že kdo test nenapíše na 75%, tomu hrozí neklasifikace? Teď to asi už neřešte, na test se připravte jak nejlépe to půjde, pak jej napište a pokud byste dostal(a) méně než 75% a vyučující by chtěla dát neklasifikaci, postupujte jak píši nahoře - za učitelem, ke kterému máte důvěru, nebo za ředitelem.

Klasifikační řád, jak píše poslední odpověď, si pročíst taky můžete, ale pochybuji, že tam bude něco jiného než to, že neklasifikace se uděluje v případě chybějících podkladů pro klasifikaci, čtvrteltní/pololetní písemné práce nebo absence překračující určité procento.

Vím, jak dokáží být učitelé na gymplu v tomto nepřístupní. Kolegyně dcera byla nějakou dobu (v řádu týdnů nebo snad i déle) objednaná k nějakému lékaři-specialistovi. A co náhoda nechtěla, přistál jí tam na ten den test. Došla ihned za vyučujícím s tím, že je již dlouho objednaná k lékaři, k němuž jsou objednací lhůty dvou- až tříměsíční, jestli by si test mohla tedy napsat v náhradním termínu. Nepovolil, na test musí být přítomna, jindy nelze, bez testu neklásko. A my na ZŠ honíme děti, aby si tedy laskavě už došly napsat ten test, na který tu nebyly, když jej mají napsaný už i další dva, kteří také chyběli... test pro 14 dětí jsem také už psala na 4x...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.14 21:33
avatar

Naufrago, já tu neklasifikaci beru jenom jako pohrůžku pro ty, kdo by se testu chtěli vyhnout.

Ale pokud jde o test z učiva za dva roky, přijde mi to spíše jako závěrečný test, bez něhož nelze předmět ukončit ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.05.14 21:47

Otázka je, jak to učitelka postavila, a co říká klasifikační řád školy? Když se ti to nelíbí proč ne za třídní, řiditelem?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.