Nástavbové studium

Od: Datum: 11.07.14 16:34 odpovědí: 5 změna: 11.07.14 20:28

Dobrý den, po prázdninách nastupuji na nástavbové studium na střední škole, závěrečnou zkoušku v oboru jsem uspěšně složil..jen mě zajímá jestli se musím jít ohlásit na zdravotní pojištovnu , že pokračuji dále ve studiu aby mi nenaskakovaly penále..nebo jestli pojištovna zjistí sama , že pokračuji dále ve studiu..vrtá mi hlavou, že jsem ukončil učiliště (3letý obor a tím to končí na pojištovně si mohou myslet, že nastupuji hned do zaměstnání a nemohou vědět, zdali pokračuji nástavbovým studiuem.

Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 11.07.14 16:48
avatar

Když tam zajdete, nic nezkazíte...To Vás ve škole neinformovali,co dělat po zkouškách?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tom225
Datum: 11.07.14 17:01

ve škole nám k tomuto nic neřekli.

Datum: 11.07.14 18:55
avatar

Předpokládám, že jste úspěšně ukončil tříletý učňovský obor, získal výuční list a po prázdninách budete pokračovat dvouletým denním nástavbovým studiem zakončeným maturitou. Nebo se mýlím?

I kdybyste nepokračoval po prázdninách ve studiu, máte ještě na poslední prázdniny nárok. Až do 31. srpna za Vás hradí zdravotní pojištění stát a od září Vás přihlásí škola, na níž budete studovat.

Chcete-li mít klid, můžete na pojišťovnu zajít. Ale podle mne to není nutné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: farr
Datum: 11.07.14 19:02

Já teď půjdu do druhého ročníku nástavbového studia. Někdy na začátku prvního ročníku mi došel z pojišťovny dopis. Nedostalo se k nim, že pokračuji v dalším studiu (nevím jak to bylo u ostatních, možná jsem byl jen vyjímka). Tak jsem tam další týden donesl jen aktuální potvrzení o studiu a vyuční list a bylo to vyřešeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 20:28
avatar

Začal jste hned na začátku školního roku a nahlásil jste třídnímu učiteli (nebo do sekretariátu školy) svou zdravotní pojišťovnu? U nás jsme na toto měl (třídní učitelé) čas max. do 5. září, kdy jsme seznamy předávali sekretariátu, aby škola stihla nahlásit změny do 8 kalendářních dnů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.