Překlad do němčiny

Od: Datum: 31.05.14 14:55 odpovědí: 1 změna: 31.05.14 17:31

Byl by někdo tak hodný a pomohl by mi to přeložit do němčiny, jazyky moc neumím a dcera to na za úkol do školy. Moc děkuji.

Na jaře jsou dny delší a teplejší. Na stromech se objevují pupeny, rostliny začínají klíčit a růst. Ptáci přilétají z teplých krajin. Zvířata si hledají partnery a přivádějí na svět mláďata.

Léto je nejteplejší období v roce. Dny jsou dlouhé a pozdě se stmívá. Rostliny kvetou a dozrává ovoce. Léto začíná 1. června. Děti jezdí s rodiči na dovolenou k moři.

Na podzim jsou dny chladnější. Rostliny odkvétají a ze stromů opadává listí. Obilí je sklizeno a pole jsou zoraná. Některá zvířata si připravují zásoby potravin na zimu. Ptáci odlétají do teplých krajin.

Zima je nejchladnější období v roce. Dny jsou krátké a brzy se stmívá. Zvířata celou zimu prospí. V zimě pádá sníh a děti staví sněhuláka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.14 17:31
avatar

Pomůžu, ale tak snadné to Vaší dceři neudělám. Napřed chci vidět její snahu. Ať text přeloží sama (bez Vaší pomoci), abych viděla, v čem dělá chyby.

Ať si uvědomí, že je němčina prostředek komunikace, neměla by ji brát jenom jako školní předmět, do něhož se "musí něco naučit".

Pak jí to můžu vysvětlit a příští úkol už jí půjde mnohem lépe.

doplněno 31.05.14 17:35:

Navíc to na mne působí dojmem, že místo dcera splnila zadání (napsat německy něco o létu), zkopírovalia si text z Wikipedie, který po nás chce přeložit. Tak se ale nikam nedostane.

Ať napíše vlastní text, vychází přitom převážně ze své slovní zásoby a občas některé slovo vyhledá ve slovníku. Text psát rovnou německy. Není dobré jej napsat napřed česky a potom překládat. Tak by se cizí jazyk učila mnohem déle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.