Jak se efektivněji učit?

Od: Datum: 28.05.14 19:00 odpovědí: 2 změna: 28.05.14 19:10

Ahoj mohla bych se zeptat na nejefektivnější styl učení? když mám například 20 listů A4 a potřebuji se je naučit, dejme tomu třeba biologii, kde musím vedět jaké zvíře patří do jakého řádu, třídy, kmene a tak, plus obecnou charakteristiku a tak a je toho opravdu na 20 A4, jaká je nejlepší metoda? I v jiných předmětech...Učení se nazpaměť je fajn, ale tohle kvantum mi asi hlava nepobere...Zkouším si to číst a pak zopakovat bez dívání se do materiálů a to jde, jenže když se k tomu vrátím za dvě minuty už nic nevím.. A taky se k učení přinutit neumím.. Chci mít dohbré známky a vím, že test si odložit nemůžu a miluju pocit, když vím co do testu napsat, není mi to jedno ale prostě se nedokážu přinutit a všechno se to naučit...Nemáte prosím nějakou radu? Jakoukoli ...moc děkuju :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.14 19:06
avatar

Záleží, jaký máte typ paměti - někdo musí psát, někdo poslouchat, někdo mluvit a číst nahlas...

Pro tu biologii bych si nakreslila "pavouka" těch tříd a napsala si mnemotechnické pomůcky - třeba pro každou třídu/kmen si vypsat první písmenka zástupců (podle potřeby změnit pořadí) a zkusit si je zapamatovat podle věty nebo znělosti té kombinace hlásek. Taky mi pomáhalo si vedle odstavce nakreslit symboly nebo zkratky pro často užívaná slovní spojení. :)

A jinak už jen - začít s předstihem, opakovat, opakovat. Za plnění plánu se odměňovat. Já se o zkouškovém motivuju tím, že si prostě vyčlením, co dneska musí být hotovo - a dokud není, nejdu spát. Kruté, ale po týdnu ponocování jsem se naučila disciplíně. :D Taky pomáhá domluvit si na večer od někoho přezkoušení, to taky donutí učit se - když člověk řekne, že se učí, a pak by bylo vidět, že ne, tak to taky motivuje. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: brou
Datum: 28.05.14 19:10

děkuju moc, učím se stylem že si věci přečtu nahlas a pak je zkusím zpaměti říct, odstavce a tak... jo to já se právě donutit neumím, když už je devět večer, jdu se raději osprchovat a co nejdřív spát "abych byla vyspaná" a řeknu si že vstanu ráno...sice vstanu ve 4 a učím se třeba do půl šesté ale mnohokrýt jsem jen zaklapla budík a spala dál...zkusím se tedy "odměňovat spánkem" :D :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.