Dálkové studium pedagogiky pro MŠ

Od: Datum: 28.05.14 13:17 odpovědí: 1 změna: 28.05.14 14:05

Dobrý den, chtěla bych pracovat v mateřské školce. Mám maturitu v jiném oboru z roku 1995.

Poradíte mi prosím , kde bych mohla dodělat nástavbové studium a jestli je ještě možné začít v příštím semestru?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.14 14:05

Tak na vysokou školu si určitě můžete dát přihlášku, ve věku nevidím problém. Musí se vám podařit úspěšně složit přijímací zkoušky. Bohužel do 1. kola přijímaček na VŠ se dávaly přihlášky nějak do konce února. Poptejte se na pedag. fakultě ohledně dalších kol přijímacího řízení.

Jestli myslíte maturitní nástavbu VOŠ obor Předškolní a mimoškolní pedagogika - lze studovat pouze Praha nebo Beroun.

Jinak máte ještě možnost vystudovat dálkově Předškolní a mimoškolní pedagogika na SŠ (udělat si druhou maturitu, doplnit odborné předměty). Buď klasicky 4 až 5 leté studium nebo ve zkrácené formě (celá maturita znova) denní (všechny školy zde) nebo dálkové (Praha, Kolín, HK, Jihlava, Pelhřimov).

Nebo ve zkrácené formě pro lidi, kteří již jednu maturitu mají cca 1-2 roky denní forma (Praha,Ml.Boleslav), dálkově 2/3 roky na těchto školách

Bohužel 1.kola příjimaček jsou pryč...jedině další kola. Vy zřejmě chcete studovat při práci? Na dálkovém volná místa bývají

doplněno 28.05.14 14:58:

Získávání odborné kvalifikace pedagogických pracovníků § 6 Učitel mateřské školy

(1) Učitel MŠ získává odbornou kvalifikaci

a) VŠ vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedag. věd zaměřené na pedagogiku předškolního věku,

b) VOŠ vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu VOŠ 1) v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání,

c) SŠ vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání 1) v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání, nebo

d) vzděláním podle odstavce 2 písm. a).

(2) Učitel MŠ, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě nebo škole zřízené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, získává odbornou kvalifikaci

a) VŠ vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo

b) vzděláním stanoveným pro učitele předškolního vzdělávání podle odstavce 1 a VŠ vzděláním získaným studiem v akreditovaném bakalářském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na speciální pedagogiku

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.