Je možné mít dvě práce?

Od: Datum: 04.08.14 20:28 odpovědí: 3 změna: 04.08.14 22:07

Dobrý den.

Je možné být zaměstnána ve dvou mateřských školách najednou? Pokud se mi stane, že mě ředitelka přijme do nové mš, do které chci a zároveň mě má dosavadní ředitelka nebude chtít pustit dohodou? A já do mš prostě nepřijdu a začnu chodit do nové? A dám tedy normálně výpoveď, kde je samozřejmě 2 měsíční výpovědní doba. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 04.08.14 20:47

pokuste se s ředitelkou dohodnout na pozdějším nástupu .Je nesmysl nepřijít do staré mš .zápis o hrubém porušení pracovních poviností v započták jako důvod propuštěni za to nestojí

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 04.08.14 21:58

V dosavadní práci se pokuste dohodnout. Pokud budou trvat na 2 měs výpovědní lhůtě, tak p. ředitelce sdělte, že jí ty dva měsíce promarodíte a tak stejně v práci nebudete. Při uvolnění na dohodu může p. ředitelka už přijmout jinou učitelku. Pokud se vám nemá za co mstít, tak vás pustí.

doplněno 05.08.14 11:03:

ivzez - to jsou silná slova - vyhrožování zaměstnavateli. to je jen fér hra. Učitelky mat. školky nejsou nedostatkové zboží, je jich víc než volných míst. Takže p. ředitelce při uvolnění tazatelky by nevznikl žádný problém vzít si za ní náhradu třeba z pracáku. Ale při neuvolnění asi přijde tazatelka o výhodnější práci. To není podraz na zaměstnavatele, to je realita.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.08.14 22:07

Pokud "prostě do MŠ nepřijdete", zruší zaměstnavatel po několika dnech neomluvené absencepracovní poměr. Strhne Vám náhradu mzdy/platu za přečerpanou dovolenou, dopočte a odvede zdravotní pojištění za dobu neplaceného volna a bude po Vás moci vymáhat způsobenou škodu.

Pokud navíc Vaše nové zaměstnání skončí ve zkušební době, nebudete mít nárok na podporu.

------- Nesouhlasím s Uškou:

Bude-li Vás zaměstnavatel potřebovat v práci, nemusí vyhovět Vaší žádosti o rozvázání pracovního poměru dohodou. S žádnou "mstou" to nemá nic společného.

A vyhrožovat zaměstnavateli "maroděním"? K tomu už nemám slov.

doplněno 04.08.14 22:10:

------- Dvě zaměstnání samozřejmě mít můžete. Musíte si je ale zorganizovat tak, aby Vám pracovní povinnosti v druhém zaměstnání nebránily v pracovních povinnostech v prvním a naopak.

Ohodnoceno: 4x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.