Ukončení studia

Od: Datum: 26.05.14 17:00 odpovědí: 2 změna: 26.05.14 19:36

mám dotaz k odchodu ze střední školy první ročník

mám dceru,poměrně svéhlavé stvoření,rozhodla se ukončit školu,nějaké problémy a nespokojenost s jednou pedagožkou,ale i to stačí na takové rozhodnutí..zajímá mě postup...je mi jasné,že se musí podat písemná žádost k rukám ředitele školy

a co dál...? je jí 16 je potřeba za ni platit zdravotní pojištění,do září než půjde na jinou školu..?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.14 17:22

Proč žádost? Stačí řediteli školy doručit písemné oznámení o zanechání studia, podepsané dcerou i Vámi.

Ale podle mne by bylo lepší si rovnou najít jinou školu, a požádat jejího ředitele o přestup. Přestoupit může i do 2. ročníku s tím, že bude muset složit rozdílové zkoušky z předmětů, které na původní škole neměla.

Já bych na Vašem místě dceru přiměla k přestupu. Aby si slečna uvědomila, že nic není zadarmo.

Utíkat kvůli "nespokojenosti s jednou učitelkou" od studia, pro které se sama rozhodla, je podle mne hodně krátkozraké.

Na jiných školách narazí na další problémy, v zaměstnání na další ... To chce pořád utíkat? (Já bych v tomto dceru nepodporovala.)

doplněno 26.05.14 17:27:

---- K zdravotnímu pojištění:

Pokud písemné oznámení doručíte před koncem srpna, měla by být dcera ještě přes prázdniny studentkou, tzn., že by za ni hradil zdravotní pojištění stát.

Před koncem září by pak musela nastoupit do jiné školy, do zaměstnání, případně se jako uchazečka evidovat na úřadu práce.

Pokud se rozhodnete pro cestu přestupu, bude dcera studentkou dále - přes prázdniny i od září.

Teprve v případě, že by celý měsíc nebyla studentkou, zaměstnána ani uchazečkou o zaměstnání, hradili byste zdravotní pojištění Vy (1.148 Kč měsíčně).

Ohodnoceno: 4x

Datum: 26.05.14 19:36

Přesně jak je píše "ivzez" v příspěvku nade mnou. Jinak pokud ukončíte studium v červnu ---- musíte od července začít platit dceři zdrav. pojištění (těch 1148kč/měsíc) nebo se dcera může evidovat na úřadu práce. Při evidenci platí zdrav. pojištění stát (vy tedy ušetříte těch 1148kč/měsíc). Evidence na úřadu práce je dobrovolná...

Do 8 dnů od ukončení studia musíte informovat zdrav. pojišťovnu. Ještě by si dcera mohla též najít práci, i když toto je spíše nepravděpodobná varianta

Dcera chce jít od září do 1. ročníku sš? Přijímačky již byly...asi se ještě najdou nějaké školy, kde berou všechny, méně atraktivní obory...případně další kola příjimacího řízení. Někde berou i bez přijímaček.

Kdyby dcera 1. ročník dokončila, může se pokusit o přestup do 2. ročníku na na jinou školu/obor. V případě přestupu do 2. ročníku by musela udělat rozdílové zkoušky z předmětů, které na původním oboru neměla. O přijetí do 2. ročníku by rozhodoval ředitel na nové škole...opět platí, že musí mít volné místo

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.