Školní pětidenní výlet - šikana

Od: Datum: 25.05.14 10:01 odpovědí: 6 změna: 05.06.14 15:29

Dobrý den. Od 2.6. jedeme se školou na 5-ti denní výlet. Ale já tam strašně nechci!

Mám problémy se žluníkem, mám strach že mi tam bude špatně a hlavně kluci ve škole mi pořád nadávaj, mají na mě ať jdu do pí... , někdy přinesu i přezuvky domů, protože mě nechtěli pustit do skříňky, jindy mi třeba podrazej nohy a maj srašnou legraci z toho, a celkově všechno. Se školou jsme byli na adapťáku na 2 dny a moje první věta když jsem se vrátila domů byla že už tam nikdy nechci, stačila mi 1 noc a už jsem chtěla skočit pod vlak. Teď to budou 4 noce! Já ta taaaaaak nechci, v noci nespím, ale mamka říká že tam musím jet a vyčítá mi že když mi koupila bundu a tak že tam nepojedu a další kecy. Jestli tam pojedu, tak uteču a pojedu vlakem domů! Já mám z toho už i depku, já prostě nevím jak dál. K psyholožce nechci, mamka říká že mě tam veme aby mi vysvětlila že tam prostě MUSÍM jet, ale já tam fakt nechci!

Poraďte mi prosím co mám dělat, já tam prostě NEPOJEDU! (Je mi 12)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.14 10:09

Mamka ví o tom, že Tě šikanují?

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 25.05.14 10:13

Děvče, s čím chceš poradt? Sama jsi se rozhodla, že nikam nepojedeš, tak co mi s tím máme udělat?

Před časem jsi distala stoustu dobrých rad co udělat s tvým žlučníkem. Co jsi pro zlepšení stavu udělala?

Málokdy bezdůvodně se takhle chovají spolužáci. Jak se chováš ty k nim? Řešila jsi šikanu s učiteli a s rodiči?

Připadáš mi jak tříletý rozmazlený facek, který kope kolem sebe z důvodu, že nedostane bombón. K lékaři nepůjdeš, s učiteli nic neřešíš, mamku neposlechneš, na výlet nepojedeš atd ... tak seď doma na zadku a fňukej.

Datum: 25.05.14 10:15

Ahoj, Jamahu. Tvoje situace je dost nepříjemná... důležité je, jestli mamka ví, proč na výlet nechceš? Zná důvod? Jestli si myslí, že jetonějaký Tvůj rozmar nebo lenost, bude naléhat. Měla by vědět, že to má svůj důvod a takto závažný. Navíc - nejde jen o výlet, ale o Tvoje další pobývání v dané třídě. Asi máš strach to řešit, ale bez toho to nepůjde. Přece nemůžeš v takových podmínkách být do konce školy? Když to začneš řešit teď, do konce prázdnin se to může pořešit a přes prázdniny potom uležet, srovnat... nový rok už můžeš začít jinak. Neboj se svěřit mamce a třídní(mu).

Psycholožka by nebyla od věci. Ne, aby Tě přesvědčila, že musíš jet na výlet. Ale aby Ti poradila, jak se vyrovnat s tou šikanou a odolávat jí. Není na tom nic špatného, jít k psycholožce. ;) Nevím, nakolik Tě limituje zdraví, ale co třeba taky nějaký kurz sebeobrany? Zvedneš si sebevědomí a nebudeš tak snadná kořist. :)

Držím Ti palce!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.05.14 10:42

Především by sis měla promluvit o všem s maminkou. Chápu, že se Ti do toho asi nechce, bojíš se, že Ti nebude věřit, ale ona by měla vědět, co se děje. Když to neví, myslí si, že se Ti jen tak normálně nechce a zlobí se. Přinuť se jí říct opravdu všechno všecičko.

Pak by maminka měla zajít do školy a řešit to s paní učitelkou nebo výchovnou poradkyni, pokud na vaší škole je.

Nejsi jediná na světě s těmito problémy. A každý problém se dá řešit.

Problémy se žlučníkem či žaludkem a nespavost, to jsou všechno psychosomatické problémy. Měla bys je řešit se svou dětskou lékařkou.

V případě, že by Ti mamka nevěřila, nebo Tvé problémy zlehčovala, obrať se na dětskou lékařku a ve škole na paní učitelku nebo výchovnou poradkyni.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.05.14 12:05

Proč jsi napsala tenhle dotaz? Ty dobře víš, že ten problém je v tobě a taky víš, že ho nechceš řešit. Mamka ti přece řešení nabízí. Návštěvu psychologa, který by s tebou problém rozebral, poradil, jak ho řešit a stejně tak by poradil tvé matce, jak k tomu přistupovat. Chování spolužáků k tobě je možná nevhodné, ale ono bývá většinou vyprovokováno chováním toho postiženého. I v tomhle případě by ti psycholog poradil. Ale tohle všechno ty přece víš. Ale prostě nechceš ...

Od: peetty*
Datum: 05.06.14 15:29

jee to znám taky mě na základce šikanovali ale pak sem se začal bojovat a to tak že sem se skamarádil s dalšíma spolužáky třeba i z vedlejší třídy ... ono pak když uvidí že máš kolem sebe víc přátel tak si na tebe nedovolí ... ale kdyse budeš bavit jen s někým tak to pořád budou zkoušet na tebe dorážet.

tak ti držím palce :)

Peťa ( peetr.cz@email.cz )

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.