Španělština - rychlokurz

Od: Datum: 24.05.14 23:05 odpovědí: 6 změna: 25.05.14 19:36
avatar

Brý večer,

je pravda, že se dá španělština naučit na úroveň "proficient" (myšleno zřejmě C1 podle CEFR) za 350 hodin čistého času?

Podle čeho to nejlépe vzít, pokud bude kladen důraz na porozumění, čtení/poslouchání čehokoli, šíři slovní zásoby a schopnost adekvátně reagovat? Nějaké gramatické srandy, kultivovaný psaný projev, časování nebo jiné speciality by byly až podružné..

Našel jsem (tady v historii) http://www.spanelstina-zdarma.cz/ a http://www.langmaster.cz/comcz/spanish/home.htm , to druhé vypadá docela hezky a přívětivě. Nebo existuje i něco použitelnějšího, možná papírové učebnice, klidně i zahraniční?

doplněno 24.05.14 23:06:

Pokud to tedy nevyplynulo z textu - myslím úplně od začátku, bez jakýchkoli základů.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: agathexp*
Datum: 24.05.14 23:54

No, já moc nerozumím tomu, jak chcete být na úrovni C1 bez nějaké větší gramatiky. :D Ve španělštině se čte všechno stejně, v tom by problém moc nebyl, porozumět se taky dá, když na vás ten druhý bere ohled a nějaký základ máte, ale nebude to na žádné super úrovni.

Zrovna špánina není (ačkoliv se to tvrdí) úplně jednoduchá, hlavně na minulé časy, které jsou paradoxně dost důležité a vyjadřování se na úrovni (takže bez doplňování anglickými slovíčky, pantomimou a víceméně správně) není podle mě nejlehčí.

Učím se španělsky druhým rokem ve škole - minulý rok jsme měli 10 hodin týdně, letos máme 11, bereme všechnu gramatiku, slovíčka, vyjímky atp., máme hodiny s rodilými mluvčími a stejně mám problém se vymáčknout, pokud nejde o největší základy nebo jednoduché věty a to mi jazyky jdou téměř samy. Protože ať si namyslím jakékoliv složitější souvětí, abych vyjádřila to co chci, tak mě limituje to, že je na to úplně jiná gramatika než v češtině a já ji ani po dvou letech ještě neumím. (Podle nějakého online testu bych měla být úroveň B1.)

Nejsem si jistá, zda vůbec odpovídám na to, na co se ptáte, ale podle mě se to na takovou úroveň na internetovém kurzu nenaučíte. To ale neznamená, že to nemůžete zkusit - jazyky se v dnešní době hodí, i kdyby to měl být jenom totální základ. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 00:26
avatar
Úroveň C1 odpovídá přibližně státní všeobecné jazykové zkoušce. Podle mne je 350 hodin málo. Na úroveň C1 se podle mne nikomu nepodaří dostat jenom prostřednictvím internetového kurzu (int. kurz odhaduji tak do A2, max. B1).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 00:55
avatar

Tou první otázkou jsem myslel spíš to, jestli je jazyk skutečně tak jednoduchý, jak se tam tvrdí. Nemám v úmyslu se dostat na C1 jen s internetovým kruzem a za tenhle čas :)

Ta gramatika.. netuším, jak je to ve španělštině, měl jsem na mysli třeba to, že ve francouzštině se naučit správně psát nepravidelná slovesa ve všech 19 časech (nebo kolik jich mají) je docela extrém, ale při mluvení to je snadné, protože se jich půlka vysloví stejně. Třeba tam je taky něco podobného, z čeho by se ve školské výuce intenzivně zkoušelo, ale co mi jinak může být (aspoň ze začátku) fuk.

Mno, asi mě tedy hlavně zajímá toto: pokud bych chtěl s něčím začít a dostat se až tak daleko, aby se s tím dalo něco kloudného dělat, číst původní texty, rozumět mluvenému slovu.. bude na to druhý z těch kurzů vhodný, nebo radši sehnat učebnici/nahrávky/výukový systém? Případně kterou/který?

Od: agathexp*
Datum: 25.05.14 01:16
Podle mě určitě není tak jednoduchý, ale lehčí než francouzština je asi určitě. Jak jsem psala, nejtěžší je osvojení si nepravidelností, které jsou ale bohužel důležité. Naučit se to ale dá. :)
Moc nejsem pro studium něčeho jen z internetu, takže bych si koupila nějakou učebnici, která s vámi projde od základů to nejpodstatnější a internetem to můžete doplňovat. (Je fajn si přečíst víc vysvětlení gramatiky pro lepší pochopení atp.) No a k tomu pracovní sešit, co k učebnici patří a půjde to. :)
doplněno 25.05.14 11:43:

My ve škole používáme učebnice Espaňol en marcha. Jsou fajn, ale jsou celkem drahé a hlavně jsou ze Španělska, takže tam není nic vysvětleno česky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 11:16

Dobrý den,

my jsme se na střední škole učili z knížek Nuevo ven 1 a Nuevo ven 2. Sada vždy obsahovala učebnici, pracovní sešit a ještě slovníček, kde byla i vysvětlena gramatika v češtině a také k učebnici i pracovnímu sešitu byly i poslechy na CD. Mně osobně tyto knížky ke studiu seděly. Samozřejmě jsem nebyla samouk, učili jsme se to společně ve škole, ale myslím, že tyto knížky nejsou špatným materiálem pro studium španělštiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 19:36

osobně mám skvělou zkušenost s učebnicí Španělštiny pro samouky --- nakladatelství Leda od L. Prokopové. Výstupní úroveň B2+/ažC1. Sada obsahuje učebnici + klíč pro samouky + CD poslechů... ve vyšších lekcích má méně poslechů, takže je dobré španělské filmy apod..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.