Jak přemluvit tátu abych změnila školu?

Od: Datum: 22.05.14 09:45 odpovědí: 11 změna: 22.05.14 18:20

Dobrý den, je mi 17 let a jsem ve 2. ročníku na SOU obor Prodavač. Chtěla bych změnit školu, ale táta mi to nechce dovolit a vždycky použije důvod ať to tam vydržim že mi zbejvá už jen rok. pak všichni okolo mě říkaj co budu dělat když se nevyučim, že mě nikde nevezmou.

Jenže chci tohle opravdu dělat? NE. Na prodavačku jsem šla, protože mě nenapadlo na co jiného bych šla kde bych vzala uplatnění. Nejraději bych dělala jako táta nebo přítel či kamarádka v MUBEE nebo ve VALEU a nebo v KOSTALU, kde se vyrábějí autodíly- púáčky do aut, sedačky atd.
A s přítelem chceme někdy v budoucnu mít vlastní zemědělství/farmu nebo jak bych to nazvala (pár zvířat, traktor, možná nějaký pole? atd.).. Je to naším společnym snem.. Mym snem je starat se o zvířata (krávy, kozy, slepice, husy, kachny, králíky, atd.) a přítel chce zase jezdit traktorem (bude si v blízké době dělat řidičák na traktor).

Už mám i vbybranou školu blízko bydliště. Buď Ochrana a tvorba životnmího prostředí a nebo Agropodnikání. Jsem rozhodnutá i přes to, že to jsou další 4 roky sezení ve škole. Jenže táta mi to nechce dovolit.

Prosím poraďte mi co mám dělat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 22.05.14 09:53
avatar

Ahoj Nedivím se tátovi,také bych ti to nedovolila.Vždyť ten rok uteče jako voda,než se naděješ,budeš mít v kapse výuční list,a pak klidně můžeš pokračovat ve studiu třeba až do čtyřiceti ;)Pochop to,dva roky máš za sebou,a takhle bys je v podstatě vymazala!Ve tvém věku na to nahlížíš nedospělýma očima.Až budeš starší,pochopíš,že táta měl pravdu ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sdsd4554
Datum: 22.05.14 09:59

No ale na co mi ten výučák bude když to stejně dělat nebudu?

Od: asd*
Datum: 22.05.14 10:05

Bude se ti to hodit i do dalšího studia - základní vzdělání X vyučená je velký rozdíl. To poznáš časem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 09:56
avatar

Vybranou školu máte... jenže je konec května, probíhá tam druhé kolo přijímaček? Protože první už skoro určitě proběhlo. A jde ještě podat přihláška? Bylo by bezpředmětné řešit, zda přestoupit či ne, pokud ta možnost pro letošní rok už vypršela.

Je fakt, že skončit rok před koncem by byla škoda. Do těch firem chcete kvůli oboru (vyrábějí se tam autodíly, ale hlásíte se na obor s životním prostředím? Uplatníte se tam s tímto vzděláním? Nebo tam není vzdělání podmínkoku - to byste mohla začít rovnou?) nebo kvůli tomu, že tam máte známé lidi a nejdete do cizího sama? Mít v budoucnu vlastní farmu je krásný sen a já Vám fandím. Jenže co do té doby? Bude třeba velkých počátečních investic...

Osobně bych zaťala zuby a ten jeden rok dokončila. Navíc bude kvůli závěrečným zkouškám zkrácený. Ať už se pak bude dít cokoli, budete mít už neodepiratelný základ. Domluvte se s tátou, že dokončíte ten jeden ročník a on Vás pak podpoří ve studiu na nové škole. Za tou si stůjte! :)

doplněno 22.05.14 10:15:

Že si z Vás spolužačky dělají srandu je sice nepříjemný problém, ale kde berete jistotu, že to na nové škole bude lepší? V 17 už by se nad to člověk měl umět povznést natolik, aby nechtěl před takovým problémem utéct na jinou školu. Tam budete starší mezi ještě mladšími, důvody rejpat se najdou, když budou chtít.

Navíc říkáte - nezvládám učení ani praxi. Pokud nezvládáte učení tam, je dobré zkoušet takovýto obor? Třeba vás to budete více bavit a budete díky tomu úspěšnější, co když ale na to stačit nebudete?

Na kamarádku se nedívejte, vyhodili ji před půl rokem, takže ani ne v polovině. Vy už jste před cílem...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tuskoluchcizmen
Datum: 22.05.14 10:06

Jenže mi to nejde- učení ani praxe.. A co se týče oboru.. Kamarádce je 18- vyhodili jí ze školy v prosinci.. Chodila se mnou do třídy- učila se cukrářkou.. Přihlásila se na novou školu ale říkala žeš na to kašle.. Dělá v KOSTALU kde se vyrábějí také autodíly či co..

V těchto podnicích berou každého, ale já s určitostí vím že prodavačka být nechci- bysl to spíše můj dětskej sern protože jsem si jako malá hrála na prodavačku..

Od: axus®
Datum: 22.05.14 09:57
avatar

Zemedelceni neni o jezdeni traktorem. Je to hlavne kazdodenni umorna drina od brzkeho rana do dlouheho vecera.

A az budes mit ty kravky, tak pocitej s tim, ze uz nikdy nevystrcis nos z domu na vic, jak jeden den.

Minimalne tedy do te doby, dokus se nezmuzes na zamestnance...

-

Dodelej uciliste a pak si udelej maturitu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 22.05.14 10:02

Prodavačku dodělej, bude se ti to hodit i na statku. Pak si dodělej maturitu nejlíp na zemědělské střední, mužeš v oboru pokračovat i na VŠ. Dá se i dálkově, být vyučená prodavačka se ti hodí pro brigády - pokud otec nesouhlasí, tak se v 18 budeš muset postavit na vlastní nohy a zkombinovat studium a práci abys přežila...

Pokud je u té prodavačky možnost maturity tak do toho jdi, pak bys mohla rovnou na VŠ.

Ale určitě prodavačku dokonči, ke škole studuj i jazyky a věnuj se oboru který tě zajímá. Teď jsi ve stavu že za rok budeš vyučená prodavačka, ale pokud to teď ukončíš tak po dvou letech studia nejsi nic - jen základka je dnes hodně málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasistojimzasvy
Datum: 22.05.14 10:10

Jenze mam ve tride spoluzacky ktery si ze me delaly srandu uz na zakladce-jsou to ale cukrarky.. A pokračují v tom dodnes- mají na mě různý kecy atd..

Od: asd*
Datum: 22.05.14 10:22

Tohle bude stejné i jinde, útěkem si nepomůžeš. Musíš změnit svoje chování aby ses dokázala bránit, pak s posmíváním přestanou.

Pokud nezvládáš prodavačku, tak nečekej že zvládneš náročnější školu. Dokonči to, jinak ti hrozí že skončíš se základním vzděláním a celý život budeš dělat mizerně placenou práci, která tě ani nebude bavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrmarek
Datum: 22.05.14 12:33

Táta má pravdu. Uvažuješ možná o náročnějším oboru a co když tě tam nevemou nebo ji nedokončíš? Dokonči si tohle a potom si dělej dál, co chceš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 18:20

dodělej si ten rok na SOU. Pak přece můžeš pokračovat dva/tři roky k maturitě. Přestěhuješ se k partnerovi, začneš pracovat, můžeš si maturu dodělat i dálkově. Po vyučení lze dodělat maturitu buď v navazujících oborech na prodavačku nebo v univerzálním oboru pro všechny vyučené ---- Podnikání. Obor podnikání by se možná dal částečně využít i pro zemědělství

Po maturitě můžeš vystudovat VOŠku zaměřenou na ekologii, životní prostředí, zemědělství či lesnictví. Těch oborů je spousta...i na VŠ se dají studovat podobné obory

Takže určitě dodělej učňák, pak uvidíš co dál. Možností je hodně...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.