Základka, maturita a zase základka

Od: Datum: 22.05.14 08:35 odpovědí: 5 změna: 22.05.14 20:07

Ahoj, ja vím, že tu píšu furt o té škole, ale přemýšlela jsem a když jsem neudělala maturitu, tak vím že ji musím opakovat celou znovu, protože už jsem vyčerpala všechny tři pokusy, ale chtěla jsem se zeptat jestli něco mám, vím že mám zakladku jistou ale jestli nemám i nějaké středoškolské vzdělání, protože chodila jsem všchny 4 roky do školy a mam ze 4 ročníku vysvědční, tak právě nevím co to znamená-.. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 22.05.14 08:41

Bohužel ne. Stále jen základní vzdělání. Specielně v dnešní době titulománie bude vypadat velmi podezřele, pokud se budete pokoušet vysvětlovat, že jste odkroutila čtyři járy na střední, ale maturita není. Docela smůla, to tedy ano.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 22.05.14 08:51
avatar

Dobrý den, znamená to, že máte neukončené středoškolské vzdělání. Tuto informaci budete uvádět ve svých materiálech a životopise. Podle situace to buď vadit nebude nebo naopak.

Někdy (možná vždy) jsou pro praktický život důležitější skutečné schopnosti a znalosti, než jen papír a doklad. Jenže, svět má rád vítěze - a tím zatím ve vzdělání nejste. Zdravím!

doplněno 23.05.14 00:22:

ivzez - legraci jsem si nedělal. Na to je dotaz příliš vážný, ale byl jsem o své pravdě přesvědčen.

Jenže, ona ta pravda není asi jen jedna. Záleží na tom, komu a kde bude tazatelka informaci o svém vzdělání uvádět nebo poskytovat. Podle toho může volit formulaci - určitě jinou do CV a jinou svým kamarádům. Z dotazu není jasné, kde má být tato informace použita, tak odpověď nemůže být jednoznačná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 22.05.14 08:52
avatar

zopakujte si poslední ročník střední a zkuste maturitu znova. A připravujte se na ni poctivěji než letos. Začněte už od září... není to zase tak složité...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.14 10:07

Máte UKONČENÉ středoškolské vzdělání BEZ maturity. Ukončené je proto, že máte vysvědčení z druhého pololetí čtvrtého ročníku. Proč bez maturity, to je jasné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 20:07
avatar

Odpovědi uvádějící, že máte neukončené nebo dokonce ukončené střední vzdělání, jsou (Bene, Sebod, to byl záměr?) mylné (možná, že si z Vás jejich autoři dělají legraci).

Správná je první odpověď: Dokud nesložíte maturitu nebo závěrečnou učňovskou zkoušku, můžete do CV a dotazníků uvádět pouze základní vzdělání (skutečnou situaci byste vysvětlila při pohovoru).

"Střední vzdělání" byste získala abdsolvováním jedno- nebo dvouletého vzdělávacího programu. Střední vzdělání s výučním listem lze získat absolvováním tříletého učebního oboru a složením závěrečné zkoušky.

Střední vzdělání s maturitou (tzv. úplné střední vzdělání) lze získat absolvováním čtyřletého vzdělávacího programu a složením maturitní zkoušky.

Viz "školský zákon, § 58"

doplněno 23.05.14 17:29:

@ Ben: Já jsem si Vaši odpověď neuměla vysvětlit. Na chybu jsem u Vás ještě nenarazila, takže se nabízela ta legrace ...

Oficiálně - dokud nesloží maturitu - má tazatelka základní vzdělání.

doplněno 23.05.14 17:30:

PS: Dotaz myslím nebyl položen kvůli kamarádům.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.