Reportáž- poslední zvonění

Od: Datum: 21.05.14 23:16 odpovědí: 3 změna: 22.05.14 12:03

Zdravím, dostal jsem za úkol napsat reportáž z poseldní zvonění. Problém je v tom, že reportáž není přesně ten pravý slohový útvar pro mě, proto taky píšu tenhle topic a prosím o rady či tipy ke té mé reportáži, lepší zformulování apd. Předem moc děkuji.

Vystupuji z tramvaje číslo 4, přecházím silnici a mířím k hlavnímu vchodu do naší školy. Beru za kliku, ale dveře se ani nehnou, jsou totiž zamčené. V tom uslyším křik a zpěv a pak mě dojde co se děje. Dnes se v naší škole koná poslední zvonění čtvrtých ročníků, kteří se loučí školou. Pomalu se vydávám směrem odkud přichzejí výkřiky a zpěv. Zajdu za roh a zahlédnu dva podivně přestrojené čtvrťáky , nelze říci zda-li jsou muže či ženy, protože bílé obleky s maskami přes obličej.

Naposledy se pomodlím ke všem možným bohům a rychle vyrazím k bočnímu vchodu.Po pár vteřinách se mě všimnou právě ti dva zamaskovaní čtvrťáci a vyrazí rovnou ke mně. Jeden spustí: ,, zaplať a nám a necháme tě projít“, začal jsem lovit po kapsých různé drobné až jsem vytáhl celou hrst a tu jsem odevzdaně vysypal do kasičky. Zrovna jsem se chystal odejít, když mi jeden znich začal psát na celou levou tvář modrým lihovým fixem nápis 4.A a k tomu mi nalil polovinu pet lahve za krk. To už bylo na mě příliš a tak jsem se vydal rychlým krokem od nich pryč.

Vstupuju na školní dvůr a první co zahlédnu je skupinka převlečených klanů vyzbrojených stříkacími pistolemi a balonky naplněnými vodou. O pár metrů dál stojí stánek, kde mě ,,donutili“ si něco od nich koupit. Po dlouhém uvažování a strachování se o můj žaludek, jsem si koupil 3 decilitry koly, kterou jsem nakonec skoro celou vylil. Příhoda s lihovým fixem se opakovala ještě asi 3x.

Pomalu, ale jistě se vzdaluji od největšího ohniska nebezpečí a mířímk vytouženému cíli.Dorazím tam asi po necelé minutě a můžu si oddychnout. Rád bych řekl, že to nejhorší mám už dneska zasebou, ale opak je pravdou. Zanedlouho se dočkám jakožto žák třetího ročníku pasování na ,,Mazáka“, I přes všechny útrapy a nesnáze přichystané pomstychtivými maturanty si pro svůj mazácký titul došli téměř všichni studenti třetích ročníků.

Dobrou náladu mi nezkazilo ani promáčené oblečení na kost a pomalovaný obličej. Celkově se mi akce líbila, ale myslím si, že občas to docela někteří čtvrťáci dost přeháněli. Lituji akorát toho, že jim to za rok nemohu vrátit, pokud tedy všichni úspěšně složí maturitní zkoušky.

.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.14 23:19
Velke mnozstvi pravopisnych chyb.
Chybi mi rozhovory s jinymi ucastniky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.14 23:55

Rozhovor je nutností reportáže? Nevím jak bych ho tam měl vložit

Datum: 22.05.14 12:03
avatar

Moje úpravy:

Vystupuji z tramvaje číslo 4, přecházím silnici a mířím k hlavnímu vchodu do naší školy. Beru za kliku, ale dveře se ani nehnou, jsou totiž zamčené. V tom uslyším křik a zpěv, a pak mě dojde co se děje. Dnes se v naší škole koná poslední zvonění čtvrtých ročníků, kteří se loučí školou. Pomalu se vydávám směrem odkud přicházejí výkřiky a zpěv. Zajdu za roh a zahlédnu dva podivně přestrojené čtvrťáky, nelze říci zda-li jsou to muži či ženy, protože bílé obleky s maskami přes obličej znemožňují identifikaci.

Naposledy se pomodlím ke všem možným bohům a rychle vyrazím k bočnímu vchodu. Po pár vteřinách se mě všimnou právě ti dva zamaskovaní čtvrťáci a vyrazí rovnou mým směrem. Jeden spustí: ,,Zaplať a nám a necháme tě projít". Začal jsem lovit po kapsách různé drobné, až jsem vytáhl celou hrst. Tu jsem odevzdaně vysypal do kasičky. Zrovna jsem se chystal odejít, když mi jeden z nich začal psát na celou levou tvář modrým lihovým fixem nápis 4.A, a k tomu mi nalil polovinu pet lahve za krk. To už bylo na mě příliš, a tak jsem se vydal rychlým krokem pryč od nich.

Vstupuju na školní dvůr. První co zahlédnu je skupinka převlečených klanů vyzbrojených stříkacími pistolemi a balonky naplněnými vodou. O pár metrů dál stojí stánek, kde mě ,,donutili" si něco od nich koupit. Po dlouhém uvažování a strachování se o můj žaludek, jsem si koupil 3 decilitry coly, kterou jsem nakonec skoro celou vylil. Příhoda s lihovým fixem se opakovala ještě asi 3x.

Pomalu, ale jistě se vzdaluji od největšího ohniska nebezpečí a mířím k vytouženému cíli. Dorazím tam asi po necelé minutě a můžu si oddychnout. Rád bych řekl, že to nejhorší mám už dneska za sebou, ale opak je pravdou. Zanedlouho se dočkám jakožto žák třetího ročníku pasování na ,,mazáka", I přes všechny útrapy a nesnáze přichystané pomstychtivými maturanty, si pro svůj mazácký titul došli téměř všichni studenti třetích ročníků.

Dobrou náladu mi nezkazilo ani promáčené oblečení na kost, ani pomalovaný obličej. Celkově se mi akce líbila, ale myslím si, že občas to (bez docela) někteří čtvrťáci dost přeháněli. Lituji akorát toho, že jim to za rok nemohu vrátit, pokud tedy všichni úspěšně složí maturitní zkoušky.

doplněno 22.05.14 12:04:

Ještě jsem přehlédla tohle:

První co zahlédnu, je skupinka převlečených klanů...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.