Učení se sluchátky v noci?

Od: Datum: 20.05.14 15:03 odpovědí: 5 změna: 20.05.14 17:38

Dobrý den . Zítra píšeme z přírodopisu a nechce se mi moc učit. Tak mi bylo porazeno nahrát si to a v noci si to pouštět až do rána. Tak že bych si něco málo přečetl a pak až v noci poslouchal to učivo? Máte s tím zkušenosti nebo funguje to? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.14 15:13
avatar

Ahoj Kubíku, to poslouchání v noci by bylo možná účinné, kdybys ale celou noc nespal a soustředěně poslouchal. Tohle ale není reálné, protože bys byl ráno do školy nevyspalý. Doporučuji si to sice nahrát, ale poslouchat to do večera (dokud nepůjdeš spát) a prokládat to tak, že si to poslechneš třeba třikrát teď, pak si to dvakrát přečteš, dáš si chvilku pauzu třeba na svačinu nebo na proběhnutí po venku a pak opět poslech a přečtení. A to by bylo, aby ses to do večera nenaučil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 20.05.14 15:16

Jedině doporučuji. Nikdy jsem se za posledních 5 let neučil z psaného textu. Ani na statnice. Ale musíš se opravdu naučit se na to soustředit. Také se musíš naučit jakým hlasem to nahráváš. Protože krom dobrých zkušeností mám i takové, že do 5 minut usneš jako dřevo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 20.05.14 15:15

Já si napsal tahák a pak jsem ho nepotřeboval, protože tím psaním taháku jsem se to naučil ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.14 17:28

Je to možné, však jestli si to budeš pořád přehrávat, opakovat a nebudeš u toho spát :-D. To má asi stejný výsledek jako kdyby sis tu učebnici dal pod polštář :-D. Taky z toho nebudeš nic umět - odzkoušené. Ale času máš dost, tak proč si to aspoň pár krát nepřečíst?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.14 17:38
avatar

Myslím si, že spoléhat se na svoje podvědomí, v tomto případě není moc dobrý nápad. Co si pamatuji, bylo nejlepší se to učit, dokud můžu a potom si napsat tahák. Ten jsem nikdy nepoužil, protože potom, co jsem se to učil a ještě si to na závěr napsal, vrylo se mi to do paměti. Určitě je to spolehlivější, než si narušovat spánek ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.