Hry pro prvňáčky a druháky

Od: Datum: 08.07.14 12:48 odpovědí: 4 změna: 09.07.14 11:54

Dobrý den, jaké znáte oblíbené a pěkné hry pro skupinku dětí, počtově něco přes deset, konkrétně kluků, prvňáčků a druháků? :) Něco, co lze hrát v místnosti nebo venku či na hřišti? Jaké s nimi hrajete vy a baví je? Máte třeba nějakou oblíbenou ze svého dětství? Děkuji za každý nápad. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.14 13:05

Molekuly. Házení s míčem na pamě. Závody na přinášení obrázků. Dotkni se zelené. Přines něco takhle velkého. Přines něco měkkého/kulatého/... Tichá pošta s běháním.

V místnosti deskovky. Slovní fotbal. Tichá pošta. Je toho fakt dost pokud hry neznáte a potřebujete vysvětlení pravidel, hledejte na netu, s tím se mi vypisovat nechce ;)

Jen jednu hru - kterou jsem vymyslela sama, i když samozřejmě na bázi jiných her. Kdysi žil jeden pirát, který lovil poklady na dně moří. Když jednou lovil obzvláště hluboko, setkal se při tom se žralokem, se kterým musel při vynášení pokladu na hladinu bojovat. Vyhrál, ale žralok mu ukousl ruku. Pirát se ale nevzdal, a i bez ruky dál loví poklady. Děti si dají jednu ruku za záda, aby byly jako jednoruký pirát, Vy řeknete, co mají hledat (jaký poklad), oni běží na druhý konec třídy (hřiště, místnosti, paloučku,...), kde jsou rozprostřeny obrázky, otočené dolů. Děti obracejí obrázky (proto ruka za zády, kdyby je obracely oběma rukama, pobijí se tam a obrázky zničí; nesmí otočit další obrázek, dokud nevrátí ten původní zpět), a když najdou poklad, běží zpět a tým dostává bod. Pro prvňáky a druháky a pro výuku slovní zásoby jako dělané.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 08.07.14 13:19

*palec**hej*

Přidám Košík ovoce, Z vody - do vody, tleskací hra Um vari s postřehem, házení míče dětem popořadě a povídání pohádky nebo příběhu s tím, že dítě nesmí chytit míč, pokud v pohádce (kdykoli) zazní určité slovo (u nás to bylo Bumbrlík), zrychlující hra Hlava, ramena, kolena nebo Hoki, koki... všechno používáme každá rok na příměstkých táborech a děti to baví.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.07.14 13:46

Přidám odkaz: http://www.hranostaj.cz

Hry se dají vyhledávat podle spousty kritérií a u mnoha jsou i recenze a diskuse těch, co je hráli.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.07.14 11:54

Děkuji za nápady. Něco určitě vyzkoušíme. Něco takového jsem přesně potřeboval. :) Hranostaje znám, chtěl jsem spíše nějaké osobní tipy. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.