Jak je to s potítkem u maturity?

Od: Datum: 19.05.14 18:32 odpovědí: 10 změna: 20.05.14 11:30

Dobrý den, jak je to u maturity, když jdu na potítko? To jdu do jiné třídy než ve které se zkouší nebo jak to je a v té třídě jsem sám nebo mě tam hlídá nějaký učitel nebo komisař?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.14 18:41

Jsi ve stejné třídě, žádnou speciální "ostrahu" tam nemáš, ale seš na očích. Za mnou se byla moje učitelka (přísedící) zeptat jak dobře na tom s daným tématem jsem a trošku mě "nakopla" :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.14 18:46

Přesně tak a stejně *palec*. Potítko bylo dva metry od právě zkoušeného, otočené ke zdi tak, abych se nemusela dívat na komisi. A hlídala nás učitelka, která mi sama nadiktovala nějakteré věci:).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.05.14 18:51

Je to stejná místnost, ale potítko je bokem od zkoušející komise, aby měl student trošku klidu. :) Nehlídá se nějak přímo, ale je tam samozřejmě vidět, kdyby se děla nějaká nekalost. Každopádně, učitelé často přijdou člověka uklidnit nebo mui trošičku poradit. :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.05.14 19:53

u maturity se nejvíce potí examinátor. Přečti si od Žáka Študáci a kantoři

Od: buss®
Datum: 19.05.14 21:28

Před maturitami jste poučení, co a jak, časy...

Od: fido
Datum: 19.05.14 21:30

Z logiky věci: myslíš, že budeš někde osamocen, abys mohl opisovat?

Ale jak psali kolegové, chodí tam vyučující a pokud nejsi EXTRA kvítko, tak Ti napovídá co si máš poznamenat :)

p.s. držím palce

Od: potitko7
Datum: 19.05.14 22:46

Takže když nebudu něco vědět, je možný, že mi poradí na tom potítku? Protože jsem zatím dal praktickou i tu státní (písemnou práci z AJ a ČJ + didakták z AJ a ČJ), tak nechci rupnout u tohohle :D

Datum: 20.05.14 08:38

Možný to je, a ani určitě není zájmem kantora,aby jeho žáci letěli od matury jeden za druhým. Taky bývá dost časté,že učitel,který je během roku a výuky "pes",bývá u matury ten,který nejvíc studenta podrží.

Od: meni
Datum: 20.05.14 10:21

maturita je v pohodě, pokud trochu něco víš, pokud máš pocit,že nevíš, ale učil ses tak to platí taky. Učitelé obvykle nemají v úmyslu tě vyhodit, pokud k vybrané otázce aspoň trochu něco řekneš, spíš ti pomůžou než aby tě topili.

Já maturovala před rokem, měla jsem šílené nervy, protože jsem se moc neučila a zdálo se mi, že mám hlavu úplně prázdnou. Když mě v tomhle stavu ráno rodiče viděli, když jsem jim tvrdila, že tam nejdu, protože nevím nic, řekli mi, že nevadí, že nic nevím, že to je jen 50% úspěchu vědět přesně celou otázku, že těch dalších 50% je jak k tomu přistoupím, že musím být sebejistá, že když tam budu nejistě a potichu něco kuňkat tak to je tisíckrát horší, než kdybych třeba řekla jen jednu věc, párkrát ji trochu obměnila a zopakovala, ale tvářila bych se u toho jako že v ohodě vím. Musím říct, že mi tohle strašně pomohlo, navíc i učitelé byli hodní, a ikdyž většina otázek co jsem si vytáhla byly ty co jsem nechtěla a neuměla, nakonec se kdesi ve mě cosi zmobilizovalo, a z ústních maturit jsem měla samé 1

Datum: 20.05.14 11:30

hlavně se zbytečně nestresuj :) když to úplně nepodceníš, tak to v pohodě dáš :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.