Minulý čas prostý, minulý čas průběhový

Od: Datum: 03.06.14 19:08 odpovědí: 2 změna: 04.06.14 13:13

Dobrý den, mám jednu malinkou prosbu. Vím, jak se tyto dva časy tvoří a také vím kdy je použít, ale jakmile mám nějaké cvičení a tam mám na výběr, jestli to zrovna bude minulý čas prostý, nebo přítomny čás průběhový, tak jsem celkem v háji... Ať dělám, co dělám, prostě ne a ne z věty rozeznat, kdy mám použít minulý průběhový a kdy minulý prostý. A tak se vás tedy ptám, nemáte pro toto nějakou pomůcku nebo tak něco? Jinak si už nevím rady... :( Děkuji za odpovědi předem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.06.14 07:03

Dobrý den, snad jsem to nepřehlédl, ale o jaký jde cizí jazyk? Tuším, že by to mohla být angličtina, ale raději to upřesněte. Pak Vám jistě někdo poradí. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: anonym0002
Datum: 04.06.14 13:13

Jeee, to jsem to ale... Omlouvám se, úplně jsem zapomněl napsat, o jaký jde jazyk. Jde o angličtinu, ale už jsem na to nějak prišel. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.